اخبار برگریده
شنبه, 30 تیر 1403 22:56

شنبه, 27 آبان 1402 ساعت 06:03

فعالیت مدارس ابتدایی خراسان شمالی با ۲ ساعت تاخیر

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل مدیریت بحران استانداری خراسان شمالی گفت: بر اساس تصمیم ستاد مدیریت بحران استان به دلیل آلودگی هوا، مدارس مقطع ابتدایی و مهدکودک‌های استان در روز شنبه با ۲ ساعت تاخیر آغاز به کار می‌کنند.

به گزارش نسیم امروز، غلامرضا شفیق اظهار کرد: این تصمیم در پی تداوم کاهش کیفیت هوا و افزایش ذرات گرد و غبار در هوای استان اتخاذ شده است و بر اساس داده‌های محیط زیست، آلایندگی هوا برای تمامی گروه‌ها خطرناک است.

وی در رابطه با فعالیت افراد که به واسطه شغلشان بیشتر در معرض گرد و غبار هستند، گفت: این افراد باید از وسایل حفاظت فردی مناسب استفاده و شهروندان نیز از ترددهای غیرضروری در سطح استان خودداری کنند.

بر اساس اطلاعات مرکز کنترل و پایش اداره کل محیط زیست خراسان شمالی امروز (جمعه) شاخص کیفیت هوا در بجنورد به طور میانگین ۵۰۰ و در وضعیت خطرناک قرار گرفت.

براساس این گزارش در شاخص سنجش هوا وضعیت صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای تمام گروه های سنی، ۲۰۱ تا ۳۰۰ خیلی ناسالم و بیش از ۳۰۰ خطرناک و بحرانی است.

آلودگی هوای مرکز خراسان شمالی تنها در یک نقطه از بجنورد قابل سنجش و اندازه گیری است و تنها ایستگاه سنجش آلودگی هوای مرکز استان در جوار اداره کل حفاظت محیط زیست مستقر است./ ایرنا

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله

گزارش تصویری

بامی1

بامی2
  • دسترسی آسان به آرشیو روزنامه نسیم خراسان شمالی