اخبار برگریده
یکشنبه, 31 تیر 1403 00:29

مهمترین خبرها

خبرهای مهم

میراث فرهنگی

میراث فرهنگی (31)

معاون میراث فرهنگی گفت: تعیین حریم چهار محوطه تاریخی در شهرستان های بجنورد، فاروج و اسفراین در دستورکار قرار گرفت.

یک مسئول اداره کل میراث‌فرهنگی خراسان شمالی گفت: ۸۰ حفار غیر مجاز محوطه های تاریخی استان سال گذشته با همکاری مردم و نهادهای انتظامی و امنیتی دستگیر شدند.

۳۰۰ میلیارد ریال به فعالان صنایع دستی خراسان شمالی تزریق شد تا هنرمندان این صنعت به جایگاه واقعی خود دست یابند.

خراسان شمالی یکی از استان‌های شمال شرقی کشور با گنجینه‌ای از مناطق گردشگری، فرهنگی و تاریخی است که همچون نگینی در شمال شرق کشور می درخشد.

خراسان شمالی یکی از استان‌های شمال شرق کشور دارای تفرجگاه‌ها ومناطق زیبایی است، که چشم هر بیننده ای را به سوی خود خیره می کند.

یکی از اماکن توریستی خراسان شمالی روستای اسفیدان است که با طبیعتی زیبا و بافتی پلکانی به ماسوله شرق کشور معروف است.

فاروج در خراسان شمالی که به پایتخت آجیل کشور مشهور است، با روستاها و آثار باستانی و دیدنی‌، یکی از مقاصد گردشگری این استان محسوب می‌شود.

طبیعت بکر و چشم اندازهای زیبای شهرستان مانه و سملقان چنان دلکش است که با دمی آسایش در کنار آن، غبار خستگی از تن آدمی رخت بر می بندد.

یک فعال اجتماعی در یادداشتی نوشت: این 2 نگین بی نظیر، به دلیل ضعف وشاید تنگ نظری ها نتوانسته است به دو مجموعه بین المللی تبدیل شود ودر ساحت مڪان های توریستی وتفریحی بین المللی، دلربايى ڪند.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: ۱۰ طرح سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری استان در نشست کمیسیون فنی برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری مصوب شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان‌شمالی از صدور۳۱۰ مجوز سه گانه صنایع دستی در ۹ ماهه امسال برای هنرمندان و فعالان این صنعت خبرداد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از ثبت چهار اثر میراث ناملموس استان در فهرست آثار ملی خبر داد.

معاون اداره کل میراث فرهنگی گفت: ۳۵ بنای تاریخی استان از ابتدای سالجاری تاکنون با هدف احیای آثار و ابنیه های تاریخی مرمت شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان‌شمالی ار صدور ۱۵۷ مورد موافقت اصولی به دنبال درخواست سرمایه گذاران برای ایجاد تاسیسات گردشگری در این استان خبرداد.
عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله

گزارش تصویری

بامی1

بامی2
  • دسترسی آسان به آرشیو روزنامه نسیم خراسان شمالی