اخبار برگریده
یکشنبه, 13 اسفند 1402 13:44

مهمترین خبرها

خبرهای مهم

میراث فرهنگی

میراث فرهنگی (21)

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان‌شمالی از صدور۳۱۰ مجوز سه گانه صنایع دستی در ۹ ماهه امسال برای هنرمندان و فعالان این صنعت خبرداد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از ثبت چهار اثر میراث ناملموس استان در فهرست آثار ملی خبر داد.

معاون اداره کل میراث فرهنگی گفت: ۳۵ بنای تاریخی استان از ابتدای سالجاری تاکنون با هدف احیای آثار و ابنیه های تاریخی مرمت شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان‌شمالی ار صدور ۱۵۷ مورد موافقت اصولی به دنبال درخواست سرمایه گذاران برای ایجاد تاسیسات گردشگری در این استان خبرداد.

کاوش‌های باستان‌شناس و محققان دانشگاه تهران در محوطۀ تاریخی ویرانشهر به کشف بقایای یک بنای یادمانی مهم مربوط به دورۀ اشکانی انجامید.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی گفت: ۲۰ کارگاه مرمت آثار تاریخی اخیرا با هدف احیا و بازسازی آثار و ابنیه های تاریخی استان فعال شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان‌شمالی از چذب اعتبار ۲۳ میلیارد و ۵۳۹ میلیون تومانی از محل اعتبارات سفر رییس جمهورخبر داد.

استاندار خراسان شمالی بر ضرورت فراهم کردن حداقل زیرساخت ها و اهمیت ویژه ی حوزه گردشگری تاکید کرد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از تعیین حریم تپه تاریخی «معصوم‌زاده» بجنورد خبرداد.

مدیرکل میراث‌ فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از بازدید ۸۶ هزار و ۵۱۸ گردشگر از ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱ تاکنون از آثار تاریخی این استان خبرداد.

 خراسان شمالی یکی از استان‌های شمال شرقی کشور با گنجینه‌ای از مناطق گردشگری، فرهنگی و تاریخی است که همچون نگینی بین دو قطب گردشگری شمال کشور و قطب زیارتی مشهد مقدس می‌درخشد.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان‌شمالی از افزایش 18 درصدی ورود مسافران نوروزی به این استان خبر داد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از مرمت بناهای تاریخی این استان در سال جاری خبرداد.

استاندار خراسان شمالی گفت: الزام استاندارد سازی آسانسورهای تمام دستگاه های دولتی در یک بازه زمانی محدود، باید سریع اعلام شود زیرا موضوع حفظ جان مردم است.

عناوین روزنامه‌های امروز
یادداشت؛ مقاله

گزارش تصویری

بامی1

بامی2
  • این تابستون برنامه هات جایزه داره