اخبار برگریده
شنبه, 01 ارديبهشت 1403 13:09

پنج شنبه, 10 اسفند 1402 ساعت 18:50
  • .

واجدین شرایط اخذ رای 630 هزار نفر هستند

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

استاندار خراسان شمالی گفت: براساس آخرین آمار ۶۳۰ هزار نفر در استان واجد شرایط اخذ رای در انتخابات هستند.

به گزارش نسیم امروز، محمدرضا حسین نژاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از این تعداد ۲۰ هزار دانش‌آموز رای اولی هستند که فردا حضوری حماسی در پای صندوق های رای خواهند داشت.

وی با بیان اینکه تمامی تمهیدات برای برگزاری انتخاباتی پرشور در استان اندیشیده شده است، گفت: یک‌هزار و ۵۷۹ نقطه شهری و روستایی استان برای رای گیری انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری پیش بینی شد.

حسین نژاد افزود: ۹۲۶ شعبه اخذ رای ثابت و سیار در سطح استان برای دریافت آرای مردم تدارک شده است.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: از این تعداد ۴۳۲ شعبه شهری و ۴۹۴ شعبه روستایی است.

براساس اعلام ستاد انتخابات خراسان شمالی، ۸۵ نامزد مجلس شورای اسلامی از خراسان شمالی با پایان یافتن مهلت انصراف در مرحله نهایی انتخابات باقی ماندند و برای کسب چهار کرسی با هم رقابت می کنند.

براساس این فهرست بجنورد، مانه، سملقان، گرمه، جاجرم و رازوجرگلان با ۵۵ نفر، شیروان با ۱۸ نفر و اسفراین و بام و صفی آباد با ۱۲ نفر به ترتیب بیشترین نامزد انتخاباتی را دارند.

خراسان شمالی بدون احتساب شهرستان فاروج در این استان که با شهرستان قوچان در خراسان رضوی به صورت مشترک یک کرسی نمایندگی در خانه ملت دارد، دارای چهار کرسی نمایندگی در حوزه انتخابیه بجنورد، مانه و سملقان، راز و جرگلان و گرمه و جاجرم، حوزه انتخابیه شیروان و حوزه انتخابیه اسفراین و بام و صفی آباد است.

این استان دارای یک کرسی نمایندگی در مجلس خبرگان رهبری است که صلاحیت ۲ نامزد برای ششمین دوره انتخابات خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه خراسان شمالی از سوی شورای نگهبان تایید شده است.

دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در روز جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ در سراسر کشور برگزار می‌شود.

خراسان شمالی با ۱۰ شهرستان و یک میلیون نفر جمعیت واقع در شمال شرق کشور است که ۴۴ درصد از جمعیت آن در مناطق روستایی سکونت دارند.

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

یادداشت؛ مقاله

گزارش تصویری

بامی1

بامی2
  • این تابستون برنامه هات جایزه داره