جمعه, 24 مرداد 1399 23:45

یکشنبه, 05 مرداد 1399 ساعت 11:41
  • .

آیین های عید قربان امسال در خراسان شمالی برگزار نمی شود

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی در کمیته تدابیر ویژه ستاد استانی بیماری کرونا خبر داد: امسال آیین های عید قربان در استان برگزار نخواهد شد.

به گزارش گروه دریافت نسیم امروز، دکتر ولی الله حیاتی در این نشست با تاکید بر اینکه در عید سعید قربان امسال در شهرهای قرمز استان هیچگونه اجتماعی برگزار نخواهد شد، اظهار داشت: دعای عرفه تنها در شهرها با وضعیت زرد و سفید با رعایت پروتکل های بهداشتی خواهد بود.

حیاتی با بیان اینکه استان از نظر تعداد مبتلایان و فوتی ها رو افزایش است، افزود: امسال با توجه به شرایط موجود قطعا نمی توانیم برنامه های سال گذشته عید سعید قربان را برگزار کنیم.

وی مطرح کرد: اجازه نمی دهیم امسال سنت ها و اجتماعات ویژه عید سعید قربان سال های گذشته برگزار شود و بنابراین هیچ بازارچه ای در هیچ نقطه استان برپا نخواهد شد

وی با تاکید بر ممنوعیت دید و بازدیدها در عید سعید قربان امسال، تصریح کرد: در تمامی شهرها با وضعیت قرمز برگزاری هر گونه اجتماع مانند نماز جماعت، نماز جمعه، نماز و آیین عید قربان تعطیل خواهد بود.

حیاتی گفت: در مورد ذبح و کشتار عید قربان نقاطی برای عرضه دام زنده مشخص شود و توزیع دام در یک نقطه نباشد و سازمان دامپزشکی با همکاری نیروی انتظامی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در نقاط عرضه دام زنده نظارت کنند.

وی تاکید کرد: شهرداری بر کشتار دام ها در کشتارگاه ها نظارت کند تا هیچگونه اجتماعی را نداشته باشیم.

وی اشاره داشت: صدا و سیمای استان در خصوص برگزاری طرح مواسات برای کمک به نیازمندان جهت اعطای نذری مردم به ستاد مواسات استان اطلاع رسانی کند.

حیاتی با تاکید بر اینکه تدابیر اتخاذ شده برای حفظ جان انسان هاست و به گروه یا منطقه خاصی تعلق ندارد، افزود: تمامی تدابیر و اقدامات باید با اولویت حفظ سلامت مردم باشد.

بازدید 63 بار
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.
عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است