اخبار برگریده
یکشنبه, 13 اسفند 1402 13:39

مهمترین خبرها

خبرهای مهم

گزیده اخبار بین المللی

گزیده اخبار بین المللی (215)

وزیر امور خارجه سفر رئیس‌جمهور به ترکیه را آغاز فصل نو در روابط ایران و ترکیه خواند.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن دوشنبه شب از عملیات موفقیت‌آمیز رزمندگان یمنی علیه یک کشتی باری نظامی آمریکایی در خلیج عدن خبر داد.

رویترز با استناد به گزارشی که از سوی یک اندیشکده پرنفوذ انگلیسی منتشر شده، به بررسی احتمال تغییر دکترین هسته‌ای روسیه و امکان استفاده این کشور از تسلیحات اتمی و پیامدهای آن پرداخت.

نتایج یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد که بیش از نیمی از جوانان آمریکایی ۱۸ تا ۲۴ ساله شرکت‌کننده در آن معتقدند که بحران جاری در غزه باید با انحلال رژیم صهیونیستی و واگذاری فلسطین اشغالی به حماس و مردم فلسطین حل شود.

گردان‌های قسام برای اولین بار در نبرد طوفان الاقصی از موشک «عیاش ۲۵۰» استفاده کرد و یک مقر فرماندهی صهیونیستی را هدف قرار داد.

سایه تداوم حملات و جنایت آفرینی های ارتش رژیم صهیونیستی در نوار غزه و پاسخ کوبنده موشکی مقاومت فلسطین به این جنایت ها با هدف قرار دادن شهرک های صهیونیست نشین، مردم و آزادگان جهان بویژه مردم کشورهای اسلامی امروز با حضور گسترده در خیابان ها دست به تجمع و همبستگی با ملت فلسطین زده اند.

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید دوشنبه شب گفت: ایالات متحده قصدی برای ارسال نیرو به اسرائیل ندارد.

شبکه ای.بی.سی نیوز بامداد جمعه فاش کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا چند ماه پس از ترک کاخ سفید درباره اطلاعات حساس مربوط به زیردریایی‌های هسته‌ای ایالات متحده با یک میلیاردر استرالیایی گفت‌وگو کرد.

امروز جوامع بشری بیش از هر زمانی به علم نافع نیاز دارند

بازتاب سخنرانی رئیس جمهور در رسانه‌های جهان

بوریس جانسون نخست وزیر اسبق انگلیس گفت که در جریان دیدار اخیرش با دونالد ترامپ رئیس جمهوری پیشین آمریکا که برای بازگشت به قدرت خیز برداشته، نقش کلیدی ایالات متحده در مسلح‌کردن اوکراین علیه روسیه را مورد تاکید قرار داده است.

روزنامه «لو پاریزین» امروز جمعه با اشاره به تشدید تنش‌ها بین مردم و نیروهای پلیس فرانسه که به بازداشت صدها معترض و خسارات گسترده به اموال عموی از جمله ساختمان‌ها، خودروها، اتوبوس‌ها و حتی ترامواها انجامیده است، از ثبت سه هزار و ۸۸۰ آتش‌سوزی در معابر عمومی و آسیب دیدن ۴۹۲ ساختمان در شب گذشته خبر داد.

وزیر امور خارجه روسیه گفت: عضویت کامل ایران در سازمان همکاری شانگهای در نشست آتی سران کشورهای عضو این سازمان همکاری بین‌المللی در ۱۳ تیرماه جاری رسمیت خواهد یافت.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در واکنش به روند مذاکرات غیر مستقیم میان ایران و ایالات متحده آمریکا گفت: اگر هر نوع توافق جایگزینی وجود داشته باشد، امیدوارم از ما دعوت شود تا بررسی کنیم که هر تعهدی که انجام می‌شود واقعی است و فقط یک تکه کاغذ نیست

عناوین روزنامه‌های امروز
یادداشت؛ مقاله

گزارش تصویری

بامی1

بامی2
  • این تابستون برنامه هات جایزه داره