اخبار برگریده
شنبه, 01 ارديبهشت 1403 13:15

مهمترین خبرها

خبرهای مهم

حرف های مردم

حرف های مردم (10)


 

اگر نظارت بر قیمت ها، بازرسی و برخورد با گرانقروشان با اداره کل صمت و یا اتاق اصناف است چرا هیچ اتفاقی در خصوص تثبیت قیمت ها نمی افتد . به بهانه بالا و پایین رفتن ارز کالاهای داخلی و تره بار را گران می کنند و وقتی دلار پایین می آید هیچ کس حاضر به کاهش قیمت ها نیست. برخورد و مبارزه با گرانی نیازمند قاطعیت در برخوردهاست و تا زمانی که این اتفاق نیفتد مردم شاهد گرانی و گرانفروشی های بی رویه هستند.

یک بازنشسته


 

 

آیا منکری بالاتر این دیده اید که شهرداری با کندن چاله های شهر و رها کردن آنها میلیاردها تومان خسارت به وسایل نقلیه ای که در شهر تردد کردن می زند و ککش هم نمی گزد. باور کنید جلوبندی خودروها با افتادن در چاله هایی که در خیابانها و کوچه های متعدد شهر ایجاد شده است خسارات زیادی را به خودروها وارد کرده است. آقای شهردار بداند که اگر در این دنیا کسی از او سئوال نکند در روز موعود و در این شرایط سخت باید جواب صدها هزار نفر راننده و زن و بچه هایشان را که پول نان آنها صرف تعمیر ماشین شده است باید بدهد. عجیب است که در دولت اسلامی هیچکس از شهردار نمی پرسد که چرا باید ماهها این چاله ها رها شده و ترمیم نشود . اگر بودجه برای پرکردن ندارید چرا می کنید و چاله درست می کنید تا دیگران متضرر شوند. لطفا تا بودجه ای برای کار تعیین نشده مشکل درست نکنید.

یک راننده تاکسی سرویس


 

این روزها وقتی به داخل خیابانهای مرکزی شهر سری می زنم می بینم برخی از بدحجابی ها و بی حجابی ها در مسیر فساد و فحشا و بی بندو باری های برنامه ریزی شده حرکت می کند. دیروز در چهارراه امیریه بجنورد در داخل یک لباس فروشی زنانه که دارای ویترین شیشه ای رو به خیابان است ، دیدم چند دختری را که مقابل فروشنده ایستاده بودند و حجاب نداشتند اما یکی از انها با پوشیدن یک شلوار لی بسیار تنگ، تاپ رکابی پوشیده بود که تمام بدنش عریان دیده می شد.

آیا باید اجازه داد تا این ولنگاری ها در جامعه رشد کند؟  به نظرم مسئولان باید با چنین رفتارهایی به شدت برخورد کنند و گرنه در گناه و معصیت جوانان شریک و مسئولند.

 یک جوان دانشجو


 

هر روز که برای خرید مایحتاج روزانه منزل به بازار های شهر مراجعه می کنم با گرانی های بی رویه و با تفاوت قیمت های چشمگیر در مغازه های مختلف مواجه می شوم . اینکه چرا هیچ کس بر نرخ کالاها نظارت نمی کند و با گرانفروشی برخورد نمی کند ، چه معنایی دارد ؟ باید مراقب باشیم این عدم نظارت به نارضایتی مردم دامن نزند. مردم به رغم همه فشارهای اقتصادی باید حس کنند که دولت در کنار آنهاست .

رضا محمدی از شیروان


 

تلویزیون كاركردهایی دارد كه اول باید آن كاركردها را بشناسیم و سپس ببینیم براساس همین كاركردها برنامه‌ریزی می‌كنیم یا آن چیزی كه خودمان به آن اعتقاد داریم، انجام می‌دهیم.

تلویزیون در دنیا به عنوان یكی از رسانه‌های اطلاع‌رسانی و سرگرمی مردم درنظر گرفته شده و در نظر بگیرید در هر قهوه‌خانه‌ای هم كه بروید تلویزیونی روشن است تا مثلا با پخش زنده مسابقات فوتبال مشتری جذب كند.

چرا فوتبال در قهوه‌خانه‌ها و كافه‌ها پخش می‌شود؟ چون مخاطب دارد.

حالا تصور كنید مخاطب شب خسته و كوفته می‌خواهد برود خانه، اگر چیزهایی كه دوست دارد از تلویزیون پخش نشود قطعا می‌رود سراغ شبكه‌هایی كه برایش این سرگرمی‌ها را فراهم کند، اگرچه بسیار در سطح پایین و نازلی باشند.

یک دانشجو


 

متاسفانه در شهر مرکز استان هر روز شاهد خرابی های آسفالت در 90 درصد خیابانها و کوچه های شهر هستیم . برخی مناطق را امروز می کنن و بیش از یک ماه یا بیشتر ترمیم و یا اصلاح نمی شود و خسارات زیادی را به مردم و وسایل نقلیه وارد می کنند. واقعا جواب این کوتاهی ها و قصورات را چه کسی باید بپردازد .

رمضانی از بجنورد


 

با توجه به اینکه رسانه ها پل ازتباطی بین مردم و مسئولان هستند لطفا حرف ها و درد دلهای مردم را در رسانه های خود منتشر کنند تا صدای واقعی مردم برای مسئولان باشند و متاسفانه آنچه در رسانه ها دیده می شود، مایه دلگرمی مردم نیست.

فاطمه – دانشجوی دانشگاه


 دولت سیردهم با وعده هایی که به مردم داد باید به رعایت حقوق قشر ضعیف جامعه پایبند باشد. مردمی که هیچ ممر درآمدی جز یارانه ندارند و حقوق بگیر دولت و یا شرکت ها و موسسات نیستند ،  زیر بار گرانی شانه هایشان خم شده است . لطفا دولت راهی برای خانواده های ضعیف بردارد. با دادن بسته های معیشتی مشکل مردم حل نمی شودو.

محمد از بجنورد


 مگر دولت نمی داند که با افزایش حقوق کارمندان و کارگران قشر وسیعی از جامعه را که حقوق بگیر دولت نیستند بیچاره تر می کند. وقتی حقوق کارمندان یا کارگران را افزایش می دهید بلافاصله قیمت کالاها و مواد مصرفی مردم در بازار بیش از درصد افزایش حقوق بالا می رود و مردمی که حقوق بگیر نیستند در فشار گرانی مجدد له می شوند. دولت این افزایش حقوق کارمندان و کارگران را به کارخانجات و به تولید کنندگان سوبسید بپردازد تا از گران کردن کالاهای اساسی مردم و به خصوص اقلامی که معیشت روز مره مردم با آن گره خورده است جلوگیری کند.

تیم اقتصادی دولت چه می کنند؟
قرار است گرانی ها تا کجا و تا کی ادامه پیدا کند؟
آقای رئیسی به قول و وعده هایی که به مردم داد عمل کند.

م – وفادار یک دانشجوی بجنوردی

 دولت در شرایط فعلی کشور باید بیشتر به فکر معیشت مردم باشد تا کارهای دیگر، به نظرم اگر دولت با کاهش فعالیت های عمرانی و هزینه کردن در بخش معیشت مردم و کاهش قیمت ها تلاش کند و برای معیشت مردم سوبسید بپردازد بهتر می تواند مردم را همراه خود کند. مردم از گرانی خسته شده اند.

ع - محمدی
یادداشت؛ مقاله

گزارش تصویری

بامی1

بامی2
  • این تابستون برنامه هات جایزه داره