اخبار برگریده
شنبه, 05 اسفند 1402 13:56

مهمترین خبرها

خبرهای مهم

اقتصاد کشاورزی

اقتصاد کشاورزی (97)

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: ۱۰۷ هزار و ۲۷۱ هکتار از اراضی کشاورزی معادل ۲۷ درصد کل بخش کشاورزی این استان سنددار شد.

رییس اداره جنگلداری و جنگلکاری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی از پیش بینی برداشت ۲ تُن بذر در سال مالی جدید از جنگل های هیرکانی این استان خبرداد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بجنورد از آغاز کاشت ۵۰۰ هزار اصله نهال توت با همکاری دستگاههای مرتبط در این شهرستان خبرداد.

سرپرست مدیریت بازرسی و نظارت سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی از توزیع ۶۰ تُن گوشت مرغ منجمد تنظیم بازار به مناسب شب یلدا خبرداد.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان شمالی از تولید و کاشت چهار میلیون اصله نهال در سال جاری خبرداد.

سرپرست اداره کل غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی از پرداخت کامل تمامی وجوه مربوط به خرید محصول کلزاکاران این استان خبرداد.

استاندار خراسان شمالی گفت: زعفران محصولی مهم و با بهره اقتصادی مناسب است و باید با تعریف بسته های تشویقی، زمینه صادرات را تسهیل کرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: ۱۵۹ دستگاه کارنده پیشرفته و دانش بنیان ویژه اراضی دیم به کشاورزان این استان اختصاص یافت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی از توسعه خوشه زنبورداری در استان خبر داد و گفت: این خوشه در سال 1402 توسعه می یابد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی گفت: ۷۷ حلقه چاه غیرمجاز استان در نیمه نخست امسال مسدود و از برداشت حدود یک میلیون متر مکعب آب زیرزمینی جلوگیری شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی از رها سازی ۳۱ میلیون و ۴۶۰ هزار متر مکعبی آب از سدهای استان برای مصارف شرب و کشاورزی در شش ماهه نخست امسال خبرداد.

سرپرست غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی با اشاره به روند خرید گندم گفت: خرید تضمینی گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در این استان تا ۲۰ مهرماه جاری تمدید شد.

مدیر امور طیور سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی گفت: سالانه سه هزار و ۱۱۲ تُن عسل در استان تولید می شود که ارزش اقتصادی آن پنج هزار میلیارد ریال است.

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان شمالی گفت: کشاورزان استان از ابتدای خردادماه امسال تاکنون ۹۸ هزار و ۷۷۰ تن گندم مازاد بر مصرف خود را به سیلوها و مراکز خرید تحویل داده‌اند.

عناوین روزنامه‌های امروز
یادداشت؛ مقاله

گزارش تصویری

بامی1

بامی2
  • این تابستون برنامه هات جایزه داره