یکشنبه, 03 مرداد 1400 10:59

مهمترین خبرها

عناوین مهمترین خبرها

گزیده اخبار ایران

گزیده اخبار ایران (5448)

وزیر کشور با اعلام نتایج نهایی شمارش آرا، گفت: سید ابراهیم رییسی با ۱۷ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۳۴۵ رای به عنوان رییس جمهوری منتخب ایران انتخاب شد.

وزیر خارجه کشورمان تاکید کرد: با وجود تمام توطئه‌ها و اقدامات علیه ایران، مردم ایران اکنون به واسطه روحیه خودباوری و اتکاء به نفسی که به واسطه پیام امام خمینی به منصه ظهور رسیده است، توانسته‌اند سربلند بایستند.

یک کارشناس مسائل آمریکا پیشنهاد کرد: مذاکرات احیای برجام صرفا معطوف به لغو تحریم‌های ناشی از خروج آمریکا از برجام شود تا تأثیری بر اقتصاد و معیشت مردم داشته باشد و سایر مسائل و تحریم‌ها در زمان دیگری مورد بررسی قرار گیرند.

دادسرای عمومی و انقلاب تهران در پی اظهارنظر برخی کاندیداها درباره گفته‌های دادستان تهران مبنی بر اینکه «در صورت عبور نامزدها از خطوط قرمز نظام، وفق موازین قانونی قاطعانه و بدون در نظر گرفتن موقعیت و جایگاه، با آنها برخورد خواهد شد» اطلاعیه‌ای صادر کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مخالفت با یکجانبه‌­گرایی و صیانت از چندجانبه گرایی از اولویت­‌های مهم مجلس شورای اسلامی ایران است، گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمنِ حفظِ تناسب و توازن در روابط خارجیِ خود با مناطق مختلف جهان، بر نگاهِ ویژه به همسایگان و قارّه­‌ی تاریخی، تمدنی و ادیانیِ آسیا که محل سکونتِ همه ماست، تأکید ویژه‌­ای دارد.

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که وعده‌هایی که توخالی و پوچ کاندیداهای ریاست جمهوری توهین به مردم است. کاندیداها به جای دادن وعده‌های توخالی به فکر مشکلات معیشتی مردم باشند.

سفیر پیشین ایران در لبنان گفت: دولت آینده باید به شدت این سیاست را پیگری کند که پیام صلح و دوستی به همه کشورهای دنیا به ویژه کشورهای منطقه ارسال کند و گفتمانی بر اساس صلح، عدالت و امنیت به ویژه با برادران عرب ایجاد کند.

یکی می‌گوید ۴۵۰ هزار تومان یارانه می‌دهد و دیگری ادعا می‌کند که مشکل بورس سه روزه قابل حل است. نامزدی معتقد است که یک میلیون شغل ایجاد خواهد کرد و دیگری اظهار کرده که اگر رئیس جمهور شود، آمریکایی‌ها التماس می‌کنند و مجبور می‌شوند که تمام تحریم‌ها را بردارند. مجموعه قول و قرارهای غیرمنطقی یا وعده وعیدهایی غیرواقعی که بیش از هر زمانی باورنکردنی هستند.

سفیر جمهوری تاجیکستان در تهران گفت: رئیس‌جمهور تاجیکستان پیش از این پیشنهاد عضویت دائم ایران در سازمان همکاری شانگهای را مطرح کرده بود، اما پذیرش این موارد باید با رضایت همه کشورها باشد و اگر سایرین بپذیرند تاجیکستان هم از رضایت عموم در این مسئله جانبداری می‌کند.

یک وکیل دادگستری با بیان این‌که یکی از مشکلات در زمینه عدم تکریم ارباب رجوع، آموزش ندادن پرسنل است گفت: افرادی که به کاری گماشته می‌شوند و در اداره‌ای مشغول خدمت به مردم هستند نه تنها باید از وظایف تخصصی خود به درستی مطلع باشند و یاد بگیرند مقررات و دستورالعمل‌ها چگونه است و آن‌ها را به مردم تفهیم کنند بلکه از لحاظ اخلاقی و رفتاری نیز باید درست عمل کنند.
یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2


  • این تابستون برنامه هات جایزه داره