سه شنبه, 14 آذر 1402 02:17

مهمترین خبرها

عناوین مهمترین خبرها

عمومی

عمومی (359)

دکتر حسن ستایش در مقاله ای به وجه تسمیه شهر جاجرم در استان خراسان شمالی پرداخته است.

دکتر حسن ستایش در این مقاله به وجه تسمیه شهر غلامان پرداخته و نوشته است: از نظر ریشه لغوی، غلامان به واژه قول (کول) باز می گردد که یک واژه ترکی است.

استاندار خراسان شمالی گفت: مدیران دستاوردهای دولت را با هدف امید آفرینی و افزایش اعتماد مردمی در اختیار رسانه ها قرار دهند.

دکتر حسن ستایش در مقاله جدید خود به وجه تسمیه شهر شوقان در خراسان شمالی پرداخته است.

استاندار خراسان شمالی گفت: مدیران دستگاه‌های استان باید برای کاهش آسیب پذیری در برابر تهدیدها نسبت به پدافند غیرعامل حساس باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان شمالی از پیگیری های لازم برای افزایش پرواز در فرودگاه بجنورد تا پایان آبان ماه امسال خبرداد.

سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی گفت: درنیمه نخست امسال ۶ هزار و ۶۸۶ واقعه ولادت در استان ثبت شد .

مجری طرح های اشتغالزایی بنیاد برکت در خراسان‌شمالی از انعقاد تفاهم نامه ای به ارزش ۸۰ میلیارد ریال با پارک علم و فناوری استان برای حمایت از واحدهای فناور و شرکت های دانش بنیان خبر داد.

استاندار خراسان شمالی با حضور در تصفیه خانه آب شرب شهید سلیمانی بجنورد بر رفع سریع مشکل افت فشار آب در این شهر تاکید کرد.

مدیر صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان‌شمالی گفت: ۲ هزار و ۱۵۰ خانوار روستایی و عشایری در نیمه نخست امسال زیر پوشش این صندوق رفتند.

دکتر حسن ستاش در مقاله ای به وجه تسمیه قُرِّه نوده و قُرِّه میدان و قُرِّه سیلاب در منطقه بجنورد پرداخت .

دکتر حسن ستایش در مقاله ای به وجه تسمیه سه آبادی به نام « قاضی» در منطقه بجنورد پرداخته است.

رییس کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان‌شمالی از پرداخت چهار هزار میلیارد ریال وام فرزندآوری در نیمه اول سال جاری در این استان خبرداد .

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان شمالی از رشد جابجایی مسافر با ناوگان عمومی این استان خبرداد.

عناوین روزنامه‌های امروز
یادداشت؛ مقاله

گزارش تصویری
بامی1

بامی2
  • این تابستون برنامه هات جایزه داره