سه شنبه, 14 آذر 1402 03:09

مهمترین خبرها

عناوین مهمترین خبرها

دین و اندیشه

دین و اندیشه (50)

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی از برپایی همزمان با روزهای پایانی ماه صفر ۳۵ موکب برای خدمت رسانی به زائران امام رضا (ع) در استان خبر داد.

استاندار خراسان شمالی گفت : از سوی مردم این استان 30 موکب اربعین در این استان ، نجف و کربلا و مرزها مستقر شدند.

نماینده ولی فقیه در استان و استاندار خراسان شمالی به همراه جمعی از مسئولان در پیاده روی جا ماندگان اربعین حسینی شرکت کردند.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان‌شمالی گفت: همزمان با روزهای پایانی ماه صفر ۳۵ موکب برای خدمت رسانی به زائران امام رضا (ع) در استان برپا شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی خراسان شمالی گفت: امسال ۱۲ موکب از این استان برای خدمت رسانی به زائران اربعین در کشور عراق برپا می شود.

مدیر حوزه علمیه استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی گفت: تاثیرگذاری طلاب در جامعه نیازمند ارتقای علمی، اخلاقی و سیاسی است که این امر باید در دستور کار مدیران حوزه علمیه قرار گیرد.

آیین سوگواری تاسوعای حسینی در نهمین روز از ماه محرم با حضور مردم خداجوی خراسان شمالی، هیئات مذهبی و عاشقان راه حسین(ع) و یاران باوفایش برگزار شد.

یکی از فعالان فرهنگی و قرآنی استان به فضیلت برگزاری مراسم عزاداری حضرت امام حسین(ع) پرداخت و گفت: گریستن در سوگ شهدای کربلا؛ تجدید بیعت با عاشورا و فرهنگ شهادت و تغذیه فکری و روحی با این مکتب است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت: نیروهای مردمی همواره نقش موثری در مدیریت ستاد اربعین و برگزاری هرچه باشکوه تر اربعین حسینی داشته اند.

مدیر حج و زیارت خراسان شمالی گفت: نخستین گروه از حجاج استان در قالب یک کاروان که برای انجام مناسک عبادی حج تمتع راهی سرزمین وحی شده بودند به زادگاه خود بازگشتند.

روزه داری یکی از اعمال سفارش شده در عید غدیر است و هنگام ملاقات مومنان بگوییم "سپاس خدای را که ما را از چنگ‌زنندگان به ولایت امیرمومنان و امامان دیگر قرار داد."

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: ۱۵ مسجد و مکان متبرکه عصر چهارشنبه همزمان بانهم ذی الحجه میزبان آیین پرفیض و معنوی دعای عرفه است.

دبیرکل بنیاد غدیر گفت: امروز کار فراهم است و هماهنگی به عمل آمده و همه یکصدا و همراه در یک حماسه عظیم شرکت می‌کنیم که ان شاالله باید غدیر را مانند اربعین باشکوه برگزار کنیم.

دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت دهه کرامت خراسان شمالی گفت: این استان میزبان ۱۶۰ عنوان برنامه‌ فرهنگی و هنری در دهه کرامت با محوریت مساجد است.

عناوین روزنامه‌های امروز
یادداشت؛ مقاله

گزارش تصویری
بامی1

بامی2
  • این تابستون برنامه هات جایزه داره