سه شنبه, 14 آذر 1402 01:24

مهمترین خبرها

عناوین مهمترین خبرها

تئاتر و سینما

تئاتر و سینما (33)

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: تجهیز سینما گلشن بجنورد به صندلی، برق اضطراری و سیستم گرمایشی به ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

هجدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی در حالی از نهم آبان ماه جاری برگزار شد که صف گیشه پلاتوها و تماشاخانه های بجنورد را طولانی کرده و این رویداد توانسته پویایی خاصی به فضای فرهنگی استان دهد.

چراغ هجدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی روز سه شنبه روشن شد و اثر نمایشی «زندگی او» به کارگردانی سید مهدی کشمیری در پلاتوی شمس بجنورد روی صحنه رفت.

کارگردان ارمنستانی صاحب اثر در بیست‌ و ‌یکمین جشنواره بین‌المللی نمایش‌های آیینی و سنتی در بجنورد گفت: برگزاری جشنواره فرصتی برای تبادل فرهنگ ها است و حضور در این رویداد تجربه به یادماندنی برای گروه ما بود.

چهل‌ویکمین جشنواره فیلم فجر با استقبال ۶ هزار و ۳۰۰ نفر از مردم هنردوست این استان همراه بود.

سرپرست معاونت امور هنری، سینمایی، سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی فعالیت سینماهای خراسان شمالی را از هفتم بهمن ماه اعلام کرد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: دو گروه نمایشی برگزیده هفدهمین جشنواره تئاتر استان به بیست و هفتمین جشنواره تئاتر منطقه سه کشور اعزام شدند‌.

دبیر هفدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی از بازبینی نمایش‌های هفدهمین جشنواره تئاتر این استان خبرداد.

هنرجویان، فعالان و علاقه‌مندان به هنر نمایش و نویسندگی، در قالب کارگاه ایده تا اجرا با حضور دکتر رحمت امینی با راه‌های رسیدن به ایده و اجرای آن آشنا شدند و نمایش نویسی را مشق کردند.

نشست تخصصی تجربه گفت فیلم سینمایی «هناس» همزمان با اکران مردمی این فیلم به همت حوزه هنری خراسان شمالی برگزار شد.

استاندار خراسان شمالی گفت : دغدغه های جامعه هنری استان نباید مغفول بماند لذا هم مدیران فرهنگی باید پای کار باشند و هم هنرمندان رسالت واقعی خود را ایفا کنند.

مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری خراسان شمالی گفت: طرح نمایشنامه «دژکوره» در دومین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی گلدسته‌ها پذیرفته شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از برگزاری دومین جشنواره فیلم کوتاه روستا و عشایر در تاریخ هفتم تا نهم دی ماه به میزبانی خراسان شمالی خبر داد.

معاون امور هنری و سینمایی این اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از راه یابی ۷ اثر نمایشی از میان ۲۰ اثر بازبینی شده به مرحله نهایی شانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی خبرداد.

عناوین روزنامه‌های امروز
یادداشت؛ مقاله

گزارش تصویری
بامی1

بامی2
  • این تابستون برنامه هات جایزه داره