چهارشنبه, 04 خرداد 1401 23:01

یکشنبه, 18 ارديبهشت 1401 ساعت 09:00

افزایش ۱۴۶ درصدی ترافیک ورودی و خروجی خراسان شمالی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: در تعطیلات عید سعید فطر، ترافیک ورودی و خروجی این استان 146 درصد افزایش داشت.

به گزارش نسیم امروز، جعفر شهامت اظهار کرد: یک میلیون و ۶۹۱ هزار و ۹۲۰ تردد وسایل نقلیه طی تعطیلات هفته گذشته به مناسبت عید سعید فطر ( ۱۲ تا ۱۶ اردیبهشت) در ۵۱ محور خراسان شمالی به ثبت رسید که نسبت به مدت مشابه تعطیلات عید فطر سال گذشته ۱۰۶ درصد افزایش یافت.

وی افزود: در همین ایام تردد ورودی استان ۱۶۷ هزار و ۷۰۹ وسیله نقلیه و تردد خروجی ۱۶۵ هزار و ۶۳۴ وسیله نقلیه بوده که نسبت به تعطیلات عید فطر سال گذشته به ترتیب از افزایش ۱۴۰ درصدی و ۱۵۱ درصدی برخوردار بوده است.

دبیر کمیسیون ایمنی راه استان همچنین افزود: رشد تردد در محور آشخانه - بجنورد در روز جمعه ۱۶ اردیبهشت ماه با افزایش ۳۲۲ درصدی نسبت به متوسط تردد یک ماه گذشته به ۲۱ هزار و ۸۵۲ دستگاه با تمرکز تردد در ساعت عصر و ابتدای شب رسید که بیش از ۲ برابر ظرفیت ترافیک جاده قدیم (محور بدرانلو) بوده است و علاوه بر آن در هر دو مسیر رفت و برگشت بجنورد آشخانه شاهد رشد تردد چند برابری بوده ایم.

شهامت گفت: پیشنهاد استفاده دو طرفه از محدوده پایدارسازی نشست و رانش خندقلو از همان ابتدا در کمیسیون ایمنی راه استان مطرح شد که پس از بازدید میدانی و نظرات مشاور طرح و کارشناسان به دلیل آسیب های وارده به پل محدوده خندقلو و خطر بالای تردد سنگین دوطرفه روی پل که بارهای دینامیک سنگین در محیط با خاک اشباع ایجاد می كرد، مورد مخالفت جدی قرار گرفت و در شرایط موجود تمام ظرفیت ترافیکی با توجه به افزایش ترافیک در دو جهت بجنورد - آشخانه و برعکس مورد استفاده قرار گرفته است.

وی ابراز امیدواری كرد باوجود بارش های خوب هفته گذشته و هفته جاری و ریزشی شدن کانال های زهکش و خاک منطقه که بخشی از عملیات پایدارسازی محور را به دلیل ریزشی شدن ترانشه ها با وقفه مواجه كرد، حداکثر در هفته اول خرداد ایمن سازی باند رفت محور انجام و باند شمالی محور بازگشایی و عملیات باند جنوبی نیز متعاقبا آغاز شود.

شهامت از رانندگان درخواست كرد با توجه به افزایش قابل توجه ترافیک در ایام خاص و تعطیلات و احتمال ایجاد ترافیک آزاردهنده در محور جاده قدیم در برخی ساعات اوج سفر، با رعایت سرعت مجاز و فاصله طولی و حتی الامکان تغییر زمان سفر به ساعت غیر اوج، خدمتگزاران خود در پلیس راه و راهداری را در گذر از شرایط ترافیکی اجتناب ناپذیر، یاری كنند.

بازدید 184 بار
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2


  • این تابستون برنامه هات جایزه داره