یکشنبه, 06 فروردين 1402 22:19

مهمترین خبرها

عناوین مهمترین خبرها

گزارش

گزارش (9)

مدیرعامل پیشین خانه مطبوعات ایران گفت: مطبوعات و رسانه‌های استانی نسبت به راهبردهای وزیر پیشنهادی فرهنگ و ارشاد امیدوار هستند.

مدیرمسئول روزنامه نسیم خراسان شمالی در یادداشتی به دلایل توقف انتشار این روزنامه؛‌ دلسوزی ها و سنگ اندازی ها در عرصه فرهنگ پرداخت.

در حال حاضر واحدهای صنعتی و تولیدی خراسان شمالی با مشکلات و موانع بسیاری مواجه هستند که مشکلات بانکی مهم ترین مشکل صنعتگران استان به شمار می رود.

هنوز مردم در چادرها شب و روزشان را سپری می کنند و گاهی از گرما و سرمای بد روزگار به پناهگاه ویران شده شان پناه می برند اما شب را تا صبح با دلهره و ترس از مرگ سپری و چشم بر بالین می گذارند.

در حالیکه بر اساس آيين‌نامه ساماندهی پوشش فراگير خدمات فوريت های پزشكی پيش بيمارستانی كشور، زمان رسيدن بر بالين بيماران در شهرها كمتر از8 دقيقه و در جاده‌ها باید كمتر از15 دقيقه باشد، گاها دیر رسیدن آمبولانس مرگ مصدومان جاده ای را رقم می زند.

انباشت زباله در روستاهای جرگلان به معضلی جدی برای ساکنین این مناطق تبدیل شده و چهره نامطلوبی را در انظارعمومی به نمایش گذاشته است.

امسال فضای نهمین نمایشگاه کتاب استان که در محل مصلی امام خمینی(ره) و با حضور 300 ناشر داخلی برگزار شده بود، کم نظیر اما ناشران از فروش کم کتاب ابراز نارضایتی می کنند.

سالهای متمادی است که خراسان شمالی به رغم اقدامات مقطعی در راستای ساماندهی تاکسی های تلفنی، همچنان از نابسامانی تاکسی های درون شهری رنج می برد.

همزمان با اولین روز از هفته دفاع مقدس، شماری از شهروندان خراسان شمالی اقتدار ایران اسلامی را زمینه ساز ترس دشمنان نظام به ویژه قدرت های استکباری دانسته و بر تقویت بنیه دفاعی کشور تاکید کردند.
یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2
  • این تابستون برنامه هات جایزه داره