چهارشنبه, 15 مرداد 1399 02:54

پنج شنبه, 24 بهمن 1398 ساعت 08:58
  • .

کودکان مساجد روستایی خراسان شمالی میهمان جشنواره کودکانه فهما

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی از برگزاری جشنواره کودکانه فهما با هدف آموزش رشته های هنری به کودکان مناطق روستایی و ایجاد رقابت فرهنگی و هنری در این استان خبرداد.

به گزارش نسیم امروز، هاشم شیرازیان، مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی در این باره گفت: با توجه به اهمیت موضوع تولید آثار فرهنگی و هنری در کانون ها به ویژه در کانون های روستایی موضوع آموزش رشته های هنری به کودکان و نوجوانان، شناسایی افراد مستعد و تربیت هنرمندان را در اولویت کاری قرار دادیم.

وی به اجرای طرح جشنواره مجازی کودکانه فهما در قالب 7 رشته هنری شامل نمایش، نقاشی، سرود، نقالی و پرده خوانی، شعر، قصه گویی و خوشنویسی ویژه اعضای کانون های مساجد کشور اشاره کرد و گفت: تلاش شده تا با آغاز برنامه ای آموزشی در رشته های هنری به کودکان و نوجوانان ضمن ترغیب کانون ها در استقبال از این طرح، زمینه شناسایی استعدادهای هنری در مساجد به ویژه در روستاها فراهم شود.

شیرازیان افزود: تاکنون در این قالب دو جشنواره بزرگ کودک و نوجوان در شهرستان گرمه به همت کانون فرهنگی هنری پیامبر اعظم (صلی الله علیه وآله وسلم) با محوریت سرود و قصه گویی و نیز کانون فرهنگی هنری رأفت شهر شوقان با ایجاد فضای رقابتی فرهنگی هنری برگزار شده است.

وی اضافه کرد: همچنین به همت کانون فرهنگی هنری گل نرگس در روستای قارلق بجنورد نیز شاهد برگزاری دوره آموزشی نقاشی برای کودکان در سنین 7 تا 12 سال هستیم که در دو مرحله آموزش و برگزاری مسابقه نقاشی هم اکنون در حال اجراست.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی به استقبال کودکان و نوجوانان از این برنامه ها در ایام دهه فجر اشاره کرد و در تکمیل این خبر گفت: بر اساس اعلام معاونت فرهنگی هنری ستاد هماهنگی کانون های مساجد کشور، کانون ها تا 30 بهمن مهلت دارند آثار هنری کودکان در رشته های نام برده را برای ارزیابی در سامانه بچه های مسجد ثبت کنند که تلاش می کنیم آثار تولید شده در این جشنواره ها و دوره های آموزشی هنری که در اغلب درمساجد مناطق کم برخوردار استان است توسط برگزار کنندگان در این سامانه ثبت شود.

گفتنی است، فعالان کانون های استان خراسان شمالی می توانند برای کسب اطلاعات از جشنواره مجازی کودکانه فهما به سامانه بچه های مسجد به آدرس www.bachehayemasjed.ir مراجعه کنند.

بازدید 118 بار
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.
عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است