چهارشنبه, 15 مرداد 1399 04:00

دوشنبه, 21 بهمن 1398 ساعت 09:00
  • .

فعالیت های فرهنگی هنری کشور به سیستم جامعی همچون فهما نیازمند است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس شورای هماهنگی تبلیغات خراسان شمالی گفت: فعالیت های فرهنگی هنری کشور به سیستم جامعی همچون فهما نیازمند است.

به گزارش نسیم امروز، حجت الاسلام و المسلمین محمد علی سالاری با اشاره به اهمیت رویداد ملی فهما پیشنهاد کرد: نه فقط برای کانون های مساجد کشور بلکه این روش ارزیابی و یکپارچه سازی، باید در تمام فعالیت های فرهنگی هنری تسری یابد.

وی با اشاره به اهمیت مسجد و نقش تأثیرگذار آن افزود: همواره در هر عرصه ای مساجد نقش محوری و تنگاتنگ در برنامه ها و رویداد ها داشته و به آن ارزش داده است.

حجت الاسلام سالاری با عنوان اینکه مسجد ظرفیت های زیادی دارد که لازم است بازشناسی و احیا شود، کانون های فرهنگی هنری مساجد را یکی از این ظرفیت های ارزنده و تأثیرگذار نام برد و رویداد فهما و سیستم یکپارچه سازی و رصد اقدامات ارزشمند کانون ها را مورد توجه قرار داد و ستود.

وی افزود: مسجد به عنوان جایگاهی که انقلاب اسلامی از آنجا آغاز شده و تمامی مسایل مردم را در بردارد امروز مورد کم توجهی یا سوءمدیریت برخی بخش های فرهنگی قرار گرفته و آنطور که باید محور نیست، البته این بدان معنا نیست که مسجد ظرفیت خود را از دست داده، خیر، مسجد همچنان اولین قابلیت اثر بخش است اما این موضوع کفایت نمی کند.

رییس ستاد بزرگداشت دهه فجر خراسان شمالی، در ادامه مطالب فوق اجرای رویداد فهما را خوب و ارزنده ارزیابی کرد و پیشنهاد داد: نه فقط برای کانون های مساجد کشور بلکه این روش باید در تمام فعالیت های فرهنگی هنری تسری یابد، چرا که تشتت دربرنامه های فرهنگی و بعضا موازی کاری باعث عدم تسلط بر فعالیت ها و در واقع جزیره ای عمل کردن برخی نهاد های فرهنگی شده است.

حجت الاسلام سالاری تأکید کرد: لازم است مطابق روش راه اندازی سایت بچه های مسجد و اجرای رویداد ملی فهما، یک مرکز جامع و جایگاهی، تدوین و پیاده سازی شود که از این طریق تمام اقدامات فرهنگی هنری رصد شود و تمامی دستگاه های فرهنگی بتوانند، در جریان برنامه های این حوزه در کشور قرار بگیرند و از جزیره ای عمل کردن یا موازی کاری جلوگیری شود.

وی در تکمیل سخنان خود و با توضیح بیشتر گفت: البته این پیشنهاد مبنی بر ادغام دستگاه های فرهنگی نیست چرا که هر کدام کار تعریف شده خودش را دارد.

حجت الاسلام سالاری در خاتمه ضمن قدردانی از دست اندرکاران ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری کشور در رأس آن حجت الاسلام و المسلمین دکتر ارزانی، مشاور وزیر و رییس این ستاد، از فعالیت کانون های مساجد استان و نیز عملکرد خبرگزاری شبستان تقدیر کرد.

بازدید 100 بار
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.
عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است