سه شنبه, 07 تیر 1401 00:49

مهمترین خبرها

عناوین مهمترین خبرها

تئاتر و سینما

تئاتر و سینما (211)

استاندار خراسان شمالی گفت : دغدغه های جامعه هنری استان نباید مغفول بماند لذا هم مدیران فرهنگی باید پای کار باشند و هم هنرمندان رسالت واقعی خود را ایفا کنند.

مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری خراسان شمالی گفت: طرح نمایشنامه «دژکوره» در دومین جشنواره ملی نمایشنامه‌نویسی گلدسته‌ها پذیرفته شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از برگزاری دومین جشنواره فیلم کوتاه روستا و عشایر در تاریخ هفتم تا نهم دی ماه به میزبانی خراسان شمالی خبر داد.

معاون امور هنری و سینمایی این اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از راه یابی ۷ اثر نمایشی از میان ۲۰ اثر بازبینی شده به مرحله نهایی شانزدهمین جشنواره تئاتر خراسان شمالی خبرداد.

اسامی فیلم های سی و چهارمین جشنواره بین المللی کودک و نوجوان در بخش مسابقه ایران که از شانزدهم مهرماه روی پرده نقره ای سینما گلشن بجنورد قرار می گیرد، مشخص شد.

هنرمندان خراسان شمالی در پنجمین جشنواره ملی تولیدات هنری دفاع مقدس «فانوس» خوش درخشیدند و توانستند به مرحله کشوری راه پیدا کنند.

استاندار خراسان شمالی گفت: شهرداری شیروان به تعهدات خود مبنی بر اتمام ساخت به موقع پردیس سینمایی امید این شهرستان عمل نکرد.

رئیس حوزه هنری خراسان شمالی گفت: ۳ اثر از مجموع ۸ اثر رسیده به مرحله بازبینی هفتمین رپرتوار تئاتر خیابانی پس از بررسی هئیت داوران به مرحله اجرا رسید.

یکی از هنرمندان فعال در عرصه تئاتر کشور با مهم برشمردن نقش تئاتر خیابانی، برگزاری رپرتوار را اتفاق خوشایندی در استان دانست و این رویداد را گامی برای توسعه جریان تئاتر بیان کرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، با توجه به نقش اثرگذار هنر در تبیین و انتقال ارزش‌ها، لازمه تقویت جریان تئاتر را تعامل با دستگاه‌های مختلف عنوان کرد.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با انتشار فراخوان جشنواره سراسری فیلم کوتاه روستا و عشایر مهلت ثبت نام متقاضیان شرکت در این جشنواره را از 4 اردیبهشت تا 31 خرداد ماه ۱400 تعیین کرد.

نویسنده دفاع مقدس خراسان شمالی هنر انقلاب، هنری شکوفا دانست و گفت: هنر انقلاب اگر ظرفیت‌های خود را شکوفا کند یک ژانر مستقل است.

با حضور جانشین فرمانده سپاه جواد الائمه استان و معاون سیاسی و امنیتی استاندار رونمایی از پوستر اثر نمایشی «جدال» انجام شد

استاندار خراسان شمالی گفت: جشنواره تئاتر آیات دریچه معرفی ارزش‌های ناب اسلامی است و تئاتر می‌تواند با به نمایش گذاشتن برداشت‌های خود از ارزش های دینی، آن را به جهانیان معرفی کند.
عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2


  • این تابستون برنامه هات جایزه داره