جمعه, 18 آذر 1401 15:05

چهارشنبه, 02 آذر 1401 ساعت 09:15

احداث دانشکده پرستاری شیروان در دستور کار

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: احداث دانشکده پرستاری شیروان که اخیرا مجوز آن توسط سازمان برنامه و بودجه صادر شده در دستور کار قرار دارد.

به گزارش نسیم امروز، سیدجواد پورنقی در حاشیه آیین کلنگ زنی طرح های بهداشتی شهرستان شیروان اظهار کرد: سه هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال طرح درمانی، آموزشی و بهداشتی در هشت شهرستان استان در حال اجرا است.

وی افزود:: این طرح ها تمامی حوزه های آموزش، سلامت، بهداشت، درمان و تحقیقات و فناوری را شامل می شود.

پورنقی تصریح کرد: در حوزه پایگاه فوریت های پزشکی، اورژانس پیش بیمارستان، آموزش، ارتقای تخت های بیمارستان و خرید آمبولانس مصوبات بسیار خوبی در خراسان شمالی تصویب شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با بیان اینکه سلامت و تعالی خدمات بالینی یکی از اولویت های نظام سلامت در دولت سیزدهم است گفت: هشت هزار میلیارد ریال در حوزه سلامت در سفر رییس جمهور به استان مصوب شد که به صورت متوازن و عدالت محور در سطح مختلف در حال تخصیص و اجرا است.

وی عنوان کرد: هزار میلیارد ریال از این اعتبار مربوط به تامین تجهیزات پزشکی است و با این اعتبار ناوگان تجهیزات پزشکی در سطح استان تامین و ارتقا می یابد.

پورنقی ادامه داد: احداث دانشکده پرستاری شیروان که اخیرا مجوز کمیسیون ماده ۲۳ آن توسط سازمان برنامه و بودجه صادر شده در دستور کار قرار دارد.

وی افزود: اعتبارتی در بخش محرومیت زدایی حوزه سلامت داریم که برخی طرح های استان از آن محل تامین اعتبار خواهد شد و با بهره برداری از این طرح ها شاخص های سلامت خصوصا در شهرستان ها ارتقا می یابد.

پنج طرح بهداشتی و درمانی با ۶۰ میلیارد ریال اعتبار محرومیت زدایی با حضور شماری از مسوولان خراسان شمالی در شهرستان شیروان کلنگ زنی شد.

خراسان شمالی دارای ۱۱ بیمارستان و هزار و ۴۴۴ تخت بیمارستانی است و هم اکنون پنج هزار نفر در حوزه سلامت این استان خدمت رسانی می کنند.

در این استان یک میلیون نفری، ۳۵۰ پزشک عمومی و ۲۵۶ پزشک متخصص فعالیت دارند.

بازدید 148 بار
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2
  • این تابستون برنامه هات جایزه داره