دوشنبه, 27 دی 1400 07:50

مهمترین خبرها

عناوین مهمترین خبرها

گزیده اخبار بین المللی

گزیده اخبار بین المللی (3500)

تحلیلگر مشهور جهان عرب در مطلبی نوشت: رژیم صهیونیستی در صورت تداوم اشغالگری، پافشاری بر سیاست‌های قلدرمآبانه و ادامه محاصره غزه بهای سنگینی را پرداخت خواهد کرد.

سردبیر روزنامه رأی الیوم پیام عملیات ایران در آب های دریای عمان را حامل این پیام برای آمریکا دانست که ایران از جنگ و عملیات نظامی با آمریکا هیچ هراسی ندارد.

خبرگزاری یونهاپ امروز (پنج‌شنبه) به نقل از منبعی در وزارت اتحاد مجدد دو کره در کره جنوبی گزارش داد، کره شمالی آمادگی‌های خود را برای بازگشایی مرزش با چین که از آغاز پاندمی کرونا بسته شده بود و از سرگیری حمل و نقل ریلی نهایی می‌کند.

مطالعه جدید نشان می‌دهد که کره شمالی می‌تواند از طریق کارخانه تولید اورانیوم "پیونگ‌سان" اورانیوم لازم برای تسلیحات اتمی‌اش را تولید کند و تصاویر ماهواره‌ای حاکی از آنند که این کشور توانایی تولید سوخت اتمی بیشتر را دارد.

آمریکا، انگلیس و آلمان با ارائه پیش‌نویس قطعنامه‌ای درباره سودان به شورای حقوق بشر، بازگشت فوری غیرنظامیان به قدرت پس از کودتای ارتش سودان و تعیین گزارشگری ویژه برای پیگیری وضعیت حقوق بشر در این کشور را خواستار شدند.

در کتاب جدیدی از یک اندیشمند آمریکایی آمده است که جو بایدن از اشتباهات باراک اوباما درباره تعامل با تندروهای اسلامگرا درس نگرفته است.

دو مقام دولت آمریکا گفتند که یک هیئت ارشد آمریکایی امروز شنبه و فردا با در اولین نشست مستقیم سطح بالا پس از خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان، در دوحه، پایتخت قطر، با نمایندگان برجسته طالبان دیدار خواهد کرد.

عراق، امروز (شنبه)، پس از پایان رای گیری از گروه‌های خاص و ۲۴ ساعت قبل از آغاز فرآیند رأی گیری عمومی که فردا انجام خواهد شد، وارد مرحله سکوت انتخاباتی شد.

پنتاگون اعلام کرد، وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه در پنتاگون با همتای لهستانی خود دیدار و گفت‌وگو کرد.

تنها چند روز مانده به انتخابات پارلمانی زودهنگام عراق که قرار است یکشنبه هفته آینده برگزار شود، درگیری میان دو حزب اهل تسنن در این کشور به ریاست محمد الحلبوسی، رئیس پارلمان عراق و خمیس الخنجر، رئیس حزب طرح عربی بالا گرفت، تا حدی که رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه موفق نشد این دو چهره عراقی را در کاخ خود در آنکارا کنار هم جمع کند و مجبور شد با هر کدام جداگانه دیدار کند. گرچه اردوغان در این ماموریتش شکست خورد؛ اما در کنار مبالغ سنگین انتخاباتی که احزاب سیاسی از خارج و نیز داخل دریافت می‌کنند، آنچه بیان شد، نشانه آشکاری از سطح دخالت سیاسی خارجی در این انتخابات است.

رئیس جمهور سابق افغانستان گفت که با رهبران طالبان که طی روزهای اخیر بر افغانستان سیطره پیدا کرده‌اند، مذاکرات مثمر الثمری داشته است.

وزیر خارجه عراق که به «ریاض» سفر کرده است با همتای سعودی خود دیدار و با وی درباره آخرین تحولات منطقه گفتگو کرد.

سفیر روسیه در برلین می گوید توافق آمریکا-آلمان تاثیری بر روند تکمیل پروژه انتقال گاز طبیعی نورد استریم ۲ نداشته است و کار ساخت این خط لوله تا چند هفته دیگر به پایان می رسد.

همزمان با پیشروی های ارتش و کمیته های مردمی یمن در استان «البیضاء» نیروهای نظامی آمریکا در استان «لحج» واقع در جنوب یمن مستقر شدند.
عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2


  • این تابستون برنامه هات جایزه داره