شنبه, 12 آذر 1401 13:04

مهمترین خبرها

عناوین مهمترین خبرها

گزیده اخبار بین المللی

گزیده اخبار بین المللی (3522)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق آمریکا برای ادامه شهادت در پرونده شکایت ستون‌نویس سابق مجله «ال» از وی، به دادگاه فراخوانده شد.

رهبر معظم انقلاب: مذاکره با آمریکا مشکلی را حل نمی‌کند/ آنان مدام باج می‌خواهند

جام جهانی ۲۰۲۲- دیدار ایران و ولز / ایران 2 ولز صفر

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران گفت: در تیم ما وحدت خوبی ایجاد شد و امروز به ریشه‌های خود بازگشتیم.

رئیس آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که این نهاد نظارتی هیچ اطلاعاتی در زمینه وجود برنامه هسته‌ای نظامی ایران در دست ندارد.

ایالات متحده آمریکا که همواره از توان بازدارندگی دفاعی ایران در هراس بوده و ابتدا نسبت به آن ابراز تردید کرده و سپس اعتراف می کند، درباره ساخت موشک‌های هایپرسونیک نیز این رویه را تکرار کرد.

وزارت دادگستری آمریکا به محمد بن سلمان در پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی مصونیت داد و نامزد خاشقجی این تصمیم آمریکا را «جان سپردن دوباره خاشقجی» توصیف کرد.

نانسی پلوسی اعلام کرد که از رهبری دموکرات‌ها در مجلس کناره‌گیری خواهد کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات رئیس جمهور آذربایجان پیرامون تمامیت ارضی ایران، گفت: اظهارات رئیس‌جمهور آذربایجان مبنایی ندارد.

همزمان با مشخص شدن نتیجه انتخابات سنا، «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا و مقامات ارشد حزب دموکرات نتیجه انتخابات میان دوره‌ای کنگره را رضایت‌بخش و "پیروزی بزرگی" برای خود در قبال رقیب جمهوریخواه توصیف کردند..

با پیروزی دموکرات‌ها در آریزونا و کشیده‌شدن انتخابات در ایالت جورجیا به دور دوم، عملا نتیجه نهایی انتخابات سنای آمریکا در ۱۵ آذر مشخص خواهد شد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنان از ناآرامی‌ها در ایران حمایت کرد و منکر نقش واشنگتن در آشوب‌ها شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادعاهای مطرح شده در بیانیه مشترک آلمان، فرانسه و انگلیس در مورد استفاده از پهپادهای ایران در جنگ اوکراین را قویا مردود دانست و به شدت محکوم کرد.

 رئیس ستاد کل نیروهای مسلح از مقابله با هرگونه اقدام خصمانه آمریکایی‌ها نسبت به پهپاد ایرانی خبرداد.
عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2
  • این تابستون برنامه هات جایزه داره