شنبه, 25 مرداد 1399 00:23

جمعه, 04 بهمن 1398 ساعت 15:46
  • .

شمار جان باختگان تصادفات رانندگی در خراسان شمالی کاهش یافت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

جانشین پلیس راه کشور گفت: طبق آمار پزشکی قانونی در ۹ ماه امسال استان خراسان شمالی نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش ۹ درصدی در این زمینه داشته است.

به گزارش گروه دریافت نسیم امروز، سرهنگ ایوب شرافتی در حاشیه بازدید از محور بجنورد به جنگل گلستان، اظهارکرد: به ‌رغم افزایش یک و چهار دهم درصدی جان باختگان در جاده‌های کشور نسبت به مدت مشابه سال قبل، شمار جان باختگان تصادفات رانندگی در استان خراسان شمالی کاهش یافته است.

علت این کاهش را همکاری تمامی دستگاه ها با پلیس راه و تلاش شبانه روزی ماموران در زمینه روان سازی ترافیک، ارتقای زیرساخت ها و وضعیت خوب برخی از جاده ها دانست.

وی افزود: یکی از مهم ترین محورهای شریانی کشور مسیر بجنورد به استان های شمالی کشور است.

سرهنگ شرافتی اظهار داشت: از مسیر ۱۳۴ کیلومتری بجنورد- جنگل گلستان حدود ۶۹ کیلومتر آن به‌صورت بزرگراه است و تا دهه فجر هم ۱۰ کیلومتر در محدوده مهمانک تا زمان صوفی و چهار کیلومتر دیگر هم در محدوده رباط قره بیل در این مسیر به بهره برداری می رسد.

وی عنوان کرد: ۵۱ کیلومتر از این مسیر که راه شریانی و اصلی است به صورت دو طرف باقی مانده که مسئولان قول بهره برداری از آن را در سال آینده داده اند.

وی بیان کرد: زیرساخت‌های ارتباطی یکی از مهم ترین شاخصه های ترافیکی است که با توجه به حجم بالای تردد خودروها، جاده های دوطرفه جوابگوی ترافیک نیستند و باید مسیرهای اصلی در سطح کشور به صورت بزرگراه یا حداقل چهار خطه شوند، چرا که استان خراسان شمالی فاقد هرگونه آزادراه است.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد علت تصادف در کشور به خاطر عدم توجه به جلو، انحراف به چپ، خستگی و خواب آلودگی و سرعت غیر مجاز است افزود: مردم باید اراده کنند و خیلی از عوامل که منجر به تصادفات می شود، کاهش دهند.

بازدید 54 بار
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.
عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است