یکشنبه, 06 اسفند 1396 19:10

مهمترین خبرها

عناوین مهمترین خبرها

حرف های مردم

حرف های مردم (73)

♦ با گذشت قریب به چهارسال از تخریب میدان امام رضا(ع) بجنورد با وعده ساخت بزرگترین میدان این شهر با المان زیبای بارگاه امام رضا(ع) در خروجی شهر بجنورد به سمت مشهد مقدس، هنوز این میدان ساخته نشده و مسافران و رهگذران از این مسیر پرتردد مات و مبهوت مانده اند که 4 سال این میدان به هر دلیلی همچنان تخریب شده باقی مانده است. علاوه بر اینکه اعضای شورای اسلامی شهر به عنوان نمایندگان مردم باید پاسخگوی این کوتاهی و سهل انگاری باشند، انتظار می رود شهردار جدید این شهر که خود در سال 93 این میدان را تخریب کرده و قرار است به پست قبلی خود بازگردد، طلسم این میدان را بشکند و هرچه سریعتر و قبل از فرا رسیدن سال نو و آغاز سفرهای نوروزی با ساخت این میدان؛ آبروی شهرداری را بخرد. یک شهروند بجنوردی

 مسئولان نظارتی نتیجه سفرخارجی مدیران استان را رصد کنند// مسئولان دستگاههای نظارتی نتیجه سفرخارجی مدیران استان را که در ماه پایانی سال و در وضعیت شرایط بد اقتصادی و در آستانه انتخابات، به کشورهای آلمان و فرانسه که با پول بیت المال انجام شده رصد کنند. مطمئنا این سفر بیش از آنکه تجارتی باشد سیاحتی است و شما در ماههای آینده خواهید دید که حتی یه قلم کالا به این کشورها از خراسان شمالی صادر نخواهد شد ضمن اینکه هیچ سرمایه گذاری خارجی در استان از محل این سفر، در خراسان شمالی برای سرمایه گذاری حضور نخواهد یافت. وعده سرخرمن و مهمان دعوت کردن و برای آنها هم کلی هزینه کردن که بیایند و اینجا چند روزی به تلافی رفتن مسئولان ما، در خراسان شمالی خوش بگذرانند وهزینه دیگری بر بیت المال مسلمین وارد کنند، سرمایه گذاری محسوب نمی شود. ملت حواسش به همه چیز هست. اقایانی که از محل این سفر دهها میلیون به جیب می زنند بدانند که مردم بیدارند؛ شنیده شده است که برای هر نفر که از استان به این سفر رفته قریب به 10 میلیون تومان هزینه گرفته اند؛ تمام هزینه های رفت و آمد و نهار و شام این آقایان اگر خودشان هزینه کنند( فعلا که اخبار منتشر شده در سایت ها و فضای مجازی نشان می دهند که نهار و شام هم مرتب مهمان خارجی ها هستند) و هزینه های گردش و ... به 4 میلیون نمی رسد ... شش میلیون را کدام شرکت نوش جان می کند؟ باید گشت و پرتقال فروش را پیدا کرد. آمار رفته ها و نرفته ها را لطفا منتشر کنید. یک شهروند بیدار

 خط کشی برخی خیابانها و ترافیک خودروها / مسئولان مربوط به خط کشی معابر و خیابانها، صبح شنبه اقدام به خط کشی مسیر اصلی ورودی شهر بجنورد کرده که این امر موجب ایجاد ترافیک سنگین در ورودی شهر از مسیر تهران و خیابان نیروگاه شده بود، چه خوب است که در انجام این کار، در ساعات کم تردد و یا ایام تعطیل استفاده شود تا هم ازترافیک خودروها جلوگیری به عمل آید و هم خط کشی ها هنوز خشک نشده زیر بار ترافیک و رفت و آمد خودروها زود از بین نرود. یک شهروند

 لطفا حقوق ما را پرداخت کنید /  شماری از آبداران روستاهای شهرستان جاجرم با انتقاد از شرکت آب و فاضلاب روستایی خواستار پرداخت حقوق هشت ماهه خود شدند. آنان عنوان کرده اند که هشت ماه است که حقوق ما پرداخت نشده و هربار که برای دریافت معوقات خود به این شرکت مراجعه می کنیم با بهانه جویی های مختلف این شرکت مواجه می شویم. آنان مدعی هستند که پیمانکار مربوطه در راستای انجام وظایف و تکالیف خود همه روزه بر کار کلرسنجی و کلرزنی نظارت کرده و می داند که ما آبداران هیچگونه سهل انگاری در زمینه کار خود نداشته ایم و بدون دریافت حقوق هم دیگر قادر به کار نیستیم. خواهشمنداست مسئولان ارشد استان از شرکت آب و فاضلاب روستایی بخواهند تا این شرکت نسبت به پرداخت معوقات ما آبداران اقدام کند.

 بیش از 50 نفر از کارگران جایگاههای سوخت شیروان از مسئولان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی عاجزانه تقاضا داریم به وضعیت ما رسیدگی کنند. با انجام 8 تا 12 ساعت کار و با حقوق 300 تا 400 تومان بدون هیچ مزایا و مرخصی مشغول کار در این جایگاهها هستیم، انتظار داریم که مسئولان حوزه کار و کارگری به جای تنها حمایت از کارفرمایان، صدای کارگران مظلوم و زحمتکش را هم بشنوند.

 یک شهروند بجنوردی با انتقاد از سازمان تامین اجتماعی نوشت:
قبل از اینکه کارگران بیمه شده تامین اجتماعی حقوق خود را دریافت کنند سازمان تامین اجتماعی سهم خود را از حقوق این قشر زحمتکش و مظلوم بر می دارد؛ اما استخر کارگران امام علی(ع) که با پول کارگران ساخته شده است، همیشه به صورت اختصاصی در اختیار کارمندان دستگاههای مختلف دولتی است.
مکرر دیده شده است که در طول هفته شمار زیادی از کارگران، با ذوق و شوق به این استخر مراجعه می کنند و با جواب «الان در اختیار کارکنان فلان دستگاه به صورت سانس خصوصی است» مواجه شده و سرخورده بر میگردن. این در حالی است که این استخر در اختیار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و به بخش خصوصی واگذار نشده است.
به همین دلیل به اداره کل کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد می شود به جای استخر کارگران امام علی (ع) نام این استخر را استخر رئیسان بگذارند تا کارگران یدک کش نام این استخر نباشند.

 سلام وعرض ادب . لطفأ پیگیری فرمایید که چراجاده دوراهی ارکان به طرف روستا با وجود نمایشگاه، دانشگاهها، پمپ گاز، جهاد دانشگاهی، بیمارستان ورفت آمد اهالی 2روستای ارکان ورئین، عریض نشده و نیمه کاره رها شده است؟؟
آیا مسئولان باید منتظرحادثه ای باشند تا به موضوع رسیدگی شود؟؟ 

پدر یکی از ملی پوشان کشتی کشورمان در یادداشتی خطاب به استاندار خراسان شمالی از وی به خاطر بی اعتنایی و ترک محل در مراسم استقبال از پسرش گلایه کرد. در این نامه آمده است:
مهندس پرویزی عزیز استاندار محترم خراسان شمالی . سلام. روز گذشته یک جوان بجنوردی بنام امیر محمدی از اعضا تیم ملی کشتی کشورمان پس از کسب عنوان قهرمانی جام جهانی در کشور آمریکا به شهرش بازگشت.  بدون شک دستاورد وی یکی از ارزشمندترین و درخشانترین عناوین ورزشی این استان طی سالیان دراز محسوب میگردد، به طوری که پیام تبریک ریاست محترم جمهوری بارها و بارها از سوی شبکه های مختلف تلوزیونی و مطبوعاتی پخش گردید.
مراسم استقبالی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان و شهرستان در محل فرودگاه در نظر گرفته شده بود و هنگام فرود هواپیما از بد حادثه شما اولین نفر پیاده شدید و به رغم خواهش مدیر کل تربیت بدنی استان و بر خلاف امام جمعه محترم بجنورد و مدیر کل محترم دادگستری استان بدون توجه و اعتنا به انبوه همشهریانی که به پیشواز آمده بودند با حالتی متکبرانه محل را ترک کردید.
لذا بنده نه به عنوان پدر آن ورزشکار بلکه به خاطر مظلومیت و غریبی ما بجنوردی ها در شهر خودمان بر خودم لازم دیدم سوالی از حضرتعالی داشته باشم. با احترام به تمامی دوستان ورزشکار اسفراینی، آیا اگر این جوان یک شهروند اسفراینی بود باز هم اینگونه رفتار میکردید؟
مطمئنا خیر، با احترام به برادر بزرگوارتان که یکی از خدام و دلسوزان ورزش استان است، بخاطر نخوتی که از شما دیدم این نکته را یاد آوری میکنم که شما هم مثل من یک کارمند بیش نیستی و بر اثر اتفاق نه شایسته سالاری و خلاقیت و بر اساس ساختارهای غلط سیاسی و جناحی در این جایگاه قرار گرفته اید و زمان زیادی هم بطول نخواهد انجامید و بقول ما بجنوردیهای قحط الرجال زده و کسانی که در حذف نخبه های همشهری شهره عام و خاص شده ایم (هرعاشقه بش گئن). من الله و التوفیق - محسن محمدی
ای کاش هرکس به بهانه کمک به تحقق اقتصاد مقاومتی امسال کاری می کرد؛ اما دو ماه و نیم است که از سال می گذرد، دریغ از یک رویداد مهم، یک اثر کوچک و ... کارهایی که طبق روال همه ساله انجام می شود امری طبیعی است و باید انجام شود؛ اما آنچه مهم است این است که در راستای تحقق شعار سال چه کرده ایم؛ دستگاههای اجرایی چه قدمی برداشته اند؛ این مطالبه مردم و رسانه هاست؛ نکند سال به پایان برسد و شرمنده شوید... اما من می گویم:
ای کاش؛ به بهانه تحقق اقتصاد مقاومتی با اندک ها که نهایتش به مهمترین ها ختم می شود شروع می کردیم.
ای کاش؛ کارمندان دستگاههای اجرایی اعلام می کردند که امسال برای تحقق اقتصاد مقاومتی ساعات کارموثرخود را از آنچه هست یک ساعت افزایش می دادند.
ای کاش؛ هر اتاق کارمندانی که چندین مهتابی و لامپ در آن روشن است، امسال یکی را خاموش می کردند.
ای کاش؛ برای کاهش هزینه های تلفن، در هر تماس تلفن یک دقیقه از صحبت های اضافی را کم می کردند.
ای کاش؛ برای تحقق اقتصاد مقاومتی از تعداد سمینارها و جلسات پر هزینه و وقت گیر و بی ثمر دستگاهها می کاستند.
ای کاش؛ مردم شهر برای کاهش مصرف سوخت تصمیم می گرفتن با اجرای طرح زوج و فرد، سه روز هفته را از خودروی شخصی استفاده نمی کردند تا کاهش مصرف بنزین در کشور به بی نیازی وارات بنزین منجر می شد.
ای کاش؛ اصناف و بازاریان شهر، با نصب پلاکاردی روی درب مغازه خود می نوشتند که« جنس خارجی نه می خریم و نه می فروشیم» آنوقت شاهد فعالیت کارخانجات و کارگاههای تولیدی کشورمان و شاهد اشتغال جوانان این مرز بوم می شدیم نه اینکه با خرید کالاهای خارجی برای خارجی ها بازار کار و صادرات فراهم کنیم.
ای کاش؛ سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار برای تحقق اقتصاد مقاومتی اعلام می کردند که از امسال به مدت 5 سال، تمام کسانی که برای جوانان اشتغال ایجاد کنند از پرداخت سهم بیمه معاف و ملاک کار بر اساس قراردادهای توافقی بین کارگرو کارفرما باشد.
ای کاش؛ این دو دستگاه به مغازه داران و کارگاههای کوچک اجازه می دادند که با اجرای مجدد طرح استاد و شاگردی هر مغازه و هر کارگاه کوچک یکی از جوانان بیکار را تا یافتن کاری مناسب به کار می گمارد و از مشکلات بیمه تامین اجتماعی و مقررات قانون کار معاف می شدند؛ آنوقت سیل جوانان بیکار که روزانه تنها خیابانهای شهر را به خاطر بیکاری متر می کنند، سرگرم کاری می شدند که برای آنها آموزنده بود.
ای کاش؛ وزارت ارشاد دستور می داد تمام روزنامه های کشور از امسال به مدت 5 سال برای تحقق اقتصاد مقاومتی 4 صفحه از مطالب غیر ضرور خود را حذف می کردند تا با این اقدام، کشور از واردات کاغذ بی نصیب می شد.
ای کاش؛ در هر سال یک روز به عنوان « روز کمک به اشتغال» نامگذاری می شد و با کمک های مردمی در آن روز برای اشتغال جوانان کارخانه ای راه اندازی می شد که جمع کثیری از جوانان جویای کار را جذب می کرد.
ای کاش؛ به جای اینهمه حرف زدن های ما؛ زمینه اقدام و عمل را در همه امور مهیا و فراهم می شد.
و ای کاش های دیگری که همه آنها نیازمند اجرا هستند و نباید به عنوان یک آرزو باقی بمانند...
امید که شعار سال« اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» در پایان سال با سربلندی و افتخار همه مسئولان کشور محقق شود. 
یک شهروند بجنوردی
harfaye mardom1  قرار بود امسال حرف نباشد...

بیش از یکماه و نیم از نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری و سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گذشت؛ اما نه اقدامی دیده شد و نه عملی؛ مسئولان دستگاههای اجرایی موظفند اقدامات خود را از سوی رسانه ها به ویژه رسانه ملی و مطبوعات و خبرگزاری ها به مردم اعلام کنند. گرچه در این مدت شاهد دهها سخنرانی بوده ایم ؛ اما آنچه مد نظر آقا بود، اقدام و عمل بود، نه حرف .... مسئولان به هوش باشند، سال به تندی باد می گذرد، نکند خدای ناکرده آمار حرف زدن ها در مورد شعار سال بالاترین آمار و اقدام و عمل در حد صفر باقی بماند. سعید محمدی از شیروان
یادداشت ها و مقالات

گزارش تصویری
بامی1

بامی2 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی
 • برگزاری مسابقات اسب دوانی در خراسان شمالی