یکشنبه, 06 فروردين 1402 23:15

مهمترین خبرها

عناوین مهمترین خبرها

گزیده اخبار بین المللی

گزیده اخبار بین المللی (3541)

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به سفر آیت الله رئیسی رئیس جمهور اسلامی ایران به چین واکنش نشان داد و در راستای سیاست ایران هراسی و تحکیم روابط تهران با دیگر کشورها مدعی شد که ایران چالش هایی برای نظام بین الملل ایجاد می‌کند که واشنگتن را نگران می‌سازد.

رئیس‌ جمهوری اسلامی‌ ایران که در صدر هیأتی بلندپایه از مقامات سیاسی و اقتصادی و به دعوت رسمی «شی جین پینگ» همتای چینی خود به این کشور سفر کرده است، دقایقی پیش در فرودگاه بین المللی پکن مورد استقبال وزیر فرهنگ و گردشگری چین قرار گرفت.

زمین لرزه ۷.۸ ریشتری بامداد دوشنبه در ترکیه ، ساختمان‌های زیادی را ویران کرده و تیم‌های نجات و جستجو فعالیت خود را آغاز کرده اند.

در جریان اعتصابات سراسری در کاتالونیا و دیگر مناطق اسپانیا، کارکنان شبکه بهداشت، معلمان و راننده‌های تاکسی، به خیابان‌ها آمده و تظاهرات کردند.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پی رویکرد دوگانه واشنگتن و تداوم سیاست شکست خورده فشار حداکثری علیه ایران گفت که ایالات متحده بر صادرات نفت ایران نظارت دارد.

هزاران تن از کارکنان بخش بهداشت و درمان انگلیس و ولز، روز دوشنبه هم زمان با درخواست اتحادیه های کارگری از دولت برای مذاکره در باره بهبود دستمزدها و شرایط کاری، در پی اوج گیری اقدام های اعتراضی، اعتصاب خود را از سرگرفتند.

کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: قراردادن نام سپاه در فهرست گروه‌های تروریستی بیش از هر چیز خواسته و دیکته صهیونیست‌ها و آمریکا است.

روز نامه کره جنوبی "کوریا تایمز " در سرمقاله ای با عنوان "گاف های رئیس جمهور" با اشاره به روابط دوستانه این کشور و جمهوری اسلامی ایران و حواشی اخیر مربوط به حرفهای نسنجیده یون سوک یول رئیس جمهوری کره جنوبی در امارات، از وی خواسته است برای ترمیم روابط سئول-تهران تلاش کند.

رئیس‌جمهور آمریکا می‌گوید از کشف اسناد محرمانه در دفتر خصوصی‌اش شوکه شده و نمی‌داند این اسناد حاوی چه مطالبی هستند.

به گزارش نسیم امروز به نقل از ایرنا، مجلس نمایندگان آمریکا روز سه شنبه به وقت محلی بطور رسمی تحت کنترل جمهوری خواهان کار خود را آغاز می کند و کوین مک‌کارتی، رهبر جمهوری خواهان این مجلس که هنوز آرای لازم را برای در اختیار گرفتن سکان این مجلس به جای نانسی پلوسی ندارد، در تقلا برای تکیه زدن بر صندلی ریاست است.

 در سومین سالروز شهادت سردار سلیمانی و مهدی المهندس؛ محل شهادت این عزیزان میعادگاه عراقی‌ها شد.

یک تحلیلگر آمریکایی در مورد اقدامات آمریکا و ترور سردار سلیمانی گفت:آمریکا با ترور سردارسلیمانی به هدفش نرسید.

هنوز نام قاسم سلیمانی رعب و وحشت را در دل دشمنان بر می انگیزد.وی موفق شد «مکتب سلیمانی» را بر پایه اصولی چون برنامه ریزی راهبردی، بصیرت و مقابله با دشمنان از طریق اندیشه و ایمان ایجاد نماید.

جام جهانی ۲۰۲۲ قطر شامگاه یکشنبه (۲۷ آذر ۱۴۰۱ ) با قهرمانی آرژانتین در استادیوم لوسیل دوحه به پایان رسید.
یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2
  • این تابستون برنامه هات جایزه داره