یکشنبه, 06 فروردين 1402 23:14

مهمترین خبرها

عناوین مهمترین خبرها

میراث فرهنگی

میراث فرهنگی (392)

مدیرکل میراث‌ فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از بازدید ۸۶ هزار و ۵۱۸ گردشگر از ۲۸ اسفند ماه ۱۴۰۱ تاکنون از آثار تاریخی این استان خبرداد.

 خراسان شمالی یکی از استان‌های شمال شرقی کشور با گنجینه‌ای از مناطق گردشگری، فرهنگی و تاریخی است که همچون نگینی بین دو قطب گردشگری شمال کشور و قطب زیارتی مشهد مقدس می‌درخشد.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان‌شمالی از افزایش 18 درصدی ورود مسافران نوروزی به این استان خبر داد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از مرمت بناهای تاریخی این استان در سال جاری خبرداد.

استاندار خراسان شمالی گفت: الزام استاندارد سازی آسانسورهای تمام دستگاه های دولتی در یک بازه زمانی محدود، باید سریع اعلام شود زیرا موضوع حفظ جان مردم است.

استاندار خراسان شمالی گفت: صنعت گردشگری به لحاظ جایگاه مهم باید منشأ درآمد پایدار ، ارتقای فرهنگ و جذب گردشگر باشد.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی از فروش صنایع دستی به ارزش چهارو نیم میلیارد تومان در شش ماه نخست امسال خبرداد.

استاندار خراسان شمالی با همراهی جمعی از مسئولان استانی از روند عملیات اجرایی طرح توسعه مجموعه مفخم بازدید کرد.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رازو جرگلان گفت: اسب عصاری شهر جرگلان این شهرستان خراسان شمالی در فهرست میراث ناملموس کشور به ثبت رسید.

سرپرست هیئت کاوش های باستان شناسی محوطه ریوی شهرستان مانه و سملقان از کشف بقایای یک دژ تاریخی مربوط به دوره هخامنشی در این محوطه خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری جذب سرمایه‌گذار در استان را با کاهش هزینه‌ها ممکن دانست و گفت: باید مزیت نسبی در خراسان شمالی برای جذب سرمایه‌گذار ایجاد شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی از تدوین برنامه عملیاتی در راستای جهش تولید در حوزه صنایع‌دستی استان خبر داد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان‌شمالی از عدم پذیرش مسافر از مبدأ استان‌های با شیوع بالای ویروس کرونا در مراکز اقامتی این استان خبرداد.

مدیرکل میراث فرهنگی،خراسان شمالی گفت: طرح گردشگری مجموعه فرهنگی تاریخی مفخم از سوی شرکت توسعه اقتصاد ملل تهیه و با رعایت تمام ملاحظات و اقدامات قانونی، اجرایی می‌شود.
عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2
  • این تابستون برنامه هات جایزه داره