چهارشنبه, 15 مرداد 1399 03:54

دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 09:44
  • .

امام جمعه بجنورد : کار فرهنگی تمام شدنی نیست

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد با بیان اینکه کار فرهنگی تمام شدنی نیست گفت: اعضای کانون های فرهنگی و هنری باید تلاش کنند ضمن غفلت سوزی، بصیرت سازی کنند.

به گزارش نسیم امروز، حجت الاسلام والمسلمین یعقوبی اظهار کرد: فرهنگ باید جوشش داشته باشد و رویداد ملی فهما می تواند ضمن کادرسازی، مساجد را رونق بخشد.

وی با بیان اینکه کانون های فرهنگی و هنری قلب تپنده مساجد است، افزود: همانگونه که قلب مرکز حیات است و تحرک آفرین؛ کانون های فرهنگی و هنری هم باید حیات بخش و امید آفرین و البته جریانساز باشد.

رییس شورای هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد خراسان شمالی اظهار داشت: ما در مسائل فرهنگی باید درجه بندی کنیم چرا که برخی موقعیت ها به منزله قلب مهم و حیاتی است که یکی از این موقعیت های مهم، کانون های فرهنگی و هنری است و باید در کنار بسیج، امام جماعت و هیئت امنای مساجد، به عنوان چهار رکن اربعه در کنار هم به عمران مادی و معنوی مساجد کمک کنند.

امام جمعه بجنورد، در ادامه با تأکید بر تعامل و هم افزایی ارکان اربعه مساجد، گفت: کانون های فرهنگی و هنری زمانی می توانند رشد کنند که ارتباط تنگاتنگی با هم داشته باشند و در فضای تعامل آمیز با هم همکاری کنند.

حجت الاسلام یعقوبی، به رویداد ملی فهما که به ثبت اطلاعات و فعالیت های کامل و جامع کانون های فرهنگی و هنری منتج می شود، اشاره کرد و گفت: باید برای جامعه تبیین و تفهیم کرد و فهم «فهما» کار بزرگی است.

وی در ادامه نقش کانون های مساجد را تعبیر عینی و ملموس حی علی الفلاح خواند و با توضیح آن گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد با برنامه ریزی و اجرای فعالیت های ارزشمند فرهنگی می توانند مردم را به سمت فلاح و سعادت سوق دهند.

نماینده ولی فقه در خراسان شمالی در بخشی دیگر به حضور فعالانه اعضای کانون های فرهنگی و هنری در فضای مجازی تأکید کرد و با اشاره به اینکه باید تهدیدات فضای مجازی را به فرصت تبدیل کرد، تحقق این مهم را به عنوان دیگر رسالت کانون ها نام برد.

وی در ادامه مطلب فوق افزود: رویداد فهما می تواند اهمیت موضوع فعالیت در فضای مجازی و ایستادگی در برابر تهاجم دشمنان در این فضا را چون سنگری مقاوم تبیین و اثربخش کند.

حجت الاسلام یعقوبی توصیه کرد: لازم است، بین فعالیت های فرهنگی و هنری کانون های مساجد توازن برقرار شود، باید در کنار فعالیت های فرهنگی، فعالیت های هنری همچون گروه های سرود و تئاتر هم تقویت شود و ضمن تولید فعالیت های هنری، آن را صادر کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از رسالت کانون ها، تربیت نسل انقلابی و بصیرتمند است، اظهارداشت: دشمن در تلاش برای گسست نسل هاست لذا کانون های فرهنگی و هنری باید مانع از ایجاد این گسست شوند.

رییس شورای فرهنگ عمومی خراسان شمالی، در بخشی پایانی مطالب خود ضمن یادآوری و تأکید این نکته، که کار فرهنگی تمام شدنی نیست و اعضای کانون های فرهنگی و هنری باید تلاش کنند ضمن غفلت سوزی، بصیرت سازی کنند، افزود: فرهنگ باید جوشش داشته باشد و ضمن کادرسازی مساجد را رونق داد.

حجت الاسلام یعقوبی بر تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در مساجد تأکید کرد و گفت: مقام معظم رهبری خط را برای ما مشخص کرده اند و سه محور خودسازی، جامعه سازی و تمدن سازی مورد تأکید ایشان باید همواره مدنظر قرار گیرد.

بازدید 42 بار آخرین ویرایش در دوشنبه, 07 بهمن 1398 ساعت 09:44
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.
عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است