سه شنبه, 21 مرداد 1399 10:58

جمعه, 22 آذر 1398 ساعت 17:02
  • .

گفتمان سازی بیانیه گام دوم در حوزه‌های علمیه و دانشگاهها

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد گفت: باید گفتمان وحدت حوزه و دانشگاه را بر مبنای بیانیه گام دوم انقلاب پیش برد زیراکه در آن، به این مهم بسیار تاکید شده است.

به گزارش نسیم امروز، حجت الاسلام والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی در خطبه های آیین عبادی و سیاسی نماز جمعه بجنورد اظهار داشت: ۲۷ آذر، خون یک آیت الله حوزوی در صحن دانشگاه بر زمین ریخته شد و آیت الله مفتح هم رنگ حوزه داشت و هم دانشگاهی بود و به همین دلیل این روز را امام راحل روز وحدت حوزه و دانشگاه نام نهاد.

وی با بیان این که حوزه و دانشگاه در شکل گیری نهضت اسلامی همراه هم بودند اظهار داشت: پیشتاز انقلاب و پس از آن، این دو نهاد در پیشبرد اهداف نظام نقش ویژه ای داشتند و نمونه های آن را می توان در دفاع مقدس و دوره سازندگی کشور دید و تشکیل نهاد رهبری در دانشگاه ها جلوه دیگری از وحدت حوزه و دانشگاه است.

نمانیده ولی فقیه در خراسان شمالی گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب تاکید شده که دانشگاهیان و حوزویان همت کنند تا علم و پژوهش در کشور توسعه پیدا کند زیراکه دنیا در مقابل کشوری که در علم دانش پیشرفت کند خضوع می کند.

وی حوزه و دانشگاه را دوبال پرواز پیشرفت علمی و تربیت انسان دانست که در بیانیه گام دوم به آن اشاره شده و افزود: بیانیه گام دوم را باید گفتمان سازی کنیم و در راس امورمان قرار دهیم.

امام جمعه بجنورد در ادامه اظهار داشت: مدیریتی که اهل عبرت گرفتن نباشد پایه های تزلزل خود را می سازد و باید از شکست ها عبرت گرفت و آن ها را تکرار نکرد.

حجت الاسلام یعقوبی در ادامه گفت: تبذیر و اسراف از ایراد بزرگ کشور و برخلاف سبک زندگی اسلامی است و موجب نابودی کشور می شود.

وی با اشاره به مذاکراتی که با اروپا در جریان است گفت: در صحنه بین المللی باید توجه کنیم که امریکا و اروپا دستشان با هم است و اروپا برادر و پیرو امریکاست و چراغ سبزهایی که برخی کشورهای اروپای نشان می دهد به دستور آمریکاست.

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی خاطرنشان کرد: آن چه می خواهند بدهند دارو و تجهیرات پزشکی است و به شکلی که هر زمان ناراحت شدند جلوی آن را می گیرند.

وی در بخش دیگری از خطبه های نماز به مشکلات معلولان اشاره کرد و از مدیران شهری خواست حداقل با مناسب سازی حمل و نقل عمومی و معابر شهری برای این قشر، اندکی از مشکلات آن ها را حل کنند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین ابوالقاسم یعقوبی از مدیران سوال کرد: تا کنون چند سالن ورزشی و استخر برای معلولان فراهم کرده ایم و آیا امکانات ورزشی رایگان به آن ها تعلق می گیرد؟

وی از استاندار و مسئولان خراسان شمالی خواست تا با کمک به ساخت فضای نیمه تمامی که برای اشتغال معلولان لازم است به آن ها کمک کنند و اظهار داشت: زنان معلول در فضای کوچکی با چرخ کار می کنند که لازم است در این زمینه تدبیری اتخاذ کنند.

امام جمعه بجنورد افزود: ده ها مدال آور و قهرمان معلول در استان است که برای اشتغال آن ها و دیگر معلولان نخبه و فرهیخته کاری انجام نشده است.

وی به برگزاری مسابقات جهانی کشوری در خراسان شمالی نیز اشاره کرد و گفت: این رخداد ورزشی نام استان را بر روی شبکه های بزرگ بین المللی می برد و فضای جامعه را بانشاط می کند و هم چنین مشت محکمی بر دهان کشورهایی است که مار ا تحریم کرده اند.

خطیب جمعه بجنورد در ادامه به نشاط انتخاباتی جامعه نیز اشاره کرد و افزود: ۱۴۰ نفر برای نمایندگی مجلس و ۳۶ نفر برای خبرگان به میدان آمده اند.

وی افزود: حجت های الهی زیاد است اما بین حسن و احسن، احسن را برگزینیم و هر که تایید شود خوب است اما انتخابات ما انتخاب بین بد و بدتر نیست بلکه انتخاب بین خوب و خوبتر است و امیدواریم شورای نگهبان در گزینش خوب ها موفق باشند و ما هم خوبترین ها را انتخاب کنیم.

منبع: ایرنا

بازدید 31 بار آخرین ویرایش در شنبه, 23 آذر 1398 ساعت 10:32
Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.
عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است