یکشنبه, 06 فروردين 1402 22:31

مهمترین خبرها

عناوین مهمترین خبرها

خانواده و جوانان

خانواده و جوانان (53)

عباس ناصری، کاریکاتوریست بجنوردی، به مناسبت روز ازدواج «ازدواج بی بهانه» را به تصویر کشید.

معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار خراسان شمالی مجمع مشورتی بانوان را تجلی مشارکت بانوان در امر توسعه استان عنوان کرد.

مدیر کل امور بانوان استانداری خراسان شمالی بر ضرورت تهیه، تدوین و عملیاتی کردن سند ارتقاء وضعیت زنان و خانواده در سطح استان و شهرستان فاروج تاکید کرد.

از جمله مسائلی که در وضعیت فعلی نیاز به واکاوی دارد اینکه در بسیاری از مواردی در حل و فصل اختلافات خانوادگی بجای بهره گیری از سنت حسنه رجوع به بزرگان خبره فامیل، مراجعه به محاکم مرسوم شده است.

فرزند خواندگی عبارت است از اعطای سرپرستی کودکان بدون سرپرست شناخته شده تحت سرپرستی سازمان بهزیستی به خانواده های متقاضی که واجد شرایط قانون جاری حمایت از کودکان بی سرپرست باشند.

عمل لقاح مصنوعی ضمن گرمی بخشیدن به محیط خانواده و تقویت همبستگی بیشتر، حس فرزند پروری را که یک موهبت الهی است بنحو صحیح اشباع می کند.

یکی از مسائلی که در قانون حمایت خانواده در صلاحیت دادگاههای خانواده دانسته شده، موضوع رسیدگی به چگونگی جبران خسارات ناشی از دوره نامزدی است.

اگر زني كه خود درآمد دارد و با شوهرش زندگي مي‌كند و درآمدش را در زندگي خرج كند، اگر بخواهد عدم پرداخت نفقه توسط شوهرش را در دادگاه ثابت كند چه كار بايد انجام دهد؟

در صورت قابل استرداد بودن چنانچه زوج بابت مهريه و نفقه به زوجه بدهكار باشد مي‌توان شيربها و طلاها را بابت اين بدهي برداشت؟

آشنایی با شروط و الزامات حقوقی شروط ضمن عقد به انتخاب آگاهانه طرفین کمک نموده و از ایجاد تعهد و انتظارات بیجا در زندگی زناشویی جلوگیری می کند.

در مواردی که دادگاه تشخیص دهد زن در عسر و حرج قرار گرفته، با درخواست زوجه حکم طلاق صادر می‌کند.

اگر شوهر متقاضی طلاق باشد، باید به دادگاه مراجعه نماید و دادخواست ارایه بدهد. در این‌صورت دادگاه با دعوت زن و تعیین داور، می‌کوشد بین زن و شوهر آشتی برقرار کند.

پس از انحلال نکاح و جدایی والدین، حضانت کودک تا ۷ سالگی با مادر و پس از آن با پدر خواهد بود مگر آن‌که مصلحت طفل به گونه‌ای دیگر اقتضا کند.

تأثير طلاق بر روح و روان فرزندان دختر بيشتر از پسران است، زیرا آن‌ها بايد واجد شرایط خاصی باشند تا در آينده مورد پذیرش و انتخاب قرار گيرند.
عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2
  • این تابستون برنامه هات جایزه داره