شنبه, 21 تیر 1399 13:02

مهمترین خبرها

عناوین مهمترین خبرها

خانواده و جوانان

خانواده و جوانان (50)

از جمله مسائلی که در وضعیت فعلی نیاز به واکاوی دارد اینکه در بسیاری از مواردی در حل و فصل اختلافات خانوادگی بجای بهره گیری از سنت حسنه رجوع به بزرگان خبره فامیل، مراجعه به محاکم مرسوم شده است.

فرزند خواندگی عبارت است از اعطای سرپرستی کودکان بدون سرپرست شناخته شده تحت سرپرستی سازمان بهزیستی به خانواده های متقاضی که واجد شرایط قانون جاری حمایت از کودکان بی سرپرست باشند.

عمل لقاح مصنوعی ضمن گرمی بخشیدن به محیط خانواده و تقویت همبستگی بیشتر، حس فرزند پروری را که یک موهبت الهی است بنحو صحیح اشباع می کند.

یکی از مسائلی که در قانون حمایت خانواده در صلاحیت دادگاههای خانواده دانسته شده، موضوع رسیدگی به چگونگی جبران خسارات ناشی از دوره نامزدی است.

اگر زني كه خود درآمد دارد و با شوهرش زندگي مي‌كند و درآمدش را در زندگي خرج كند، اگر بخواهد عدم پرداخت نفقه توسط شوهرش را در دادگاه ثابت كند چه كار بايد انجام دهد؟

در صورت قابل استرداد بودن چنانچه زوج بابت مهريه و نفقه به زوجه بدهكار باشد مي‌توان شيربها و طلاها را بابت اين بدهي برداشت؟

آشنایی با شروط و الزامات حقوقی شروط ضمن عقد به انتخاب آگاهانه طرفین کمک نموده و از ایجاد تعهد و انتظارات بیجا در زندگی زناشویی جلوگیری می کند.

در مواردی که دادگاه تشخیص دهد زن در عسر و حرج قرار گرفته، با درخواست زوجه حکم طلاق صادر می‌کند.

اگر شوهر متقاضی طلاق باشد، باید به دادگاه مراجعه نماید و دادخواست ارایه بدهد. در این‌صورت دادگاه با دعوت زن و تعیین داور، می‌کوشد بین زن و شوهر آشتی برقرار کند.

پس از انحلال نکاح و جدایی والدین، حضانت کودک تا ۷ سالگی با مادر و پس از آن با پدر خواهد بود مگر آن‌که مصلحت طفل به گونه‌ای دیگر اقتضا کند.

تأثير طلاق بر روح و روان فرزندان دختر بيشتر از پسران است، زیرا آن‌ها بايد واجد شرایط خاصی باشند تا در آينده مورد پذیرش و انتخاب قرار گيرند.

آنچه در خوشبختی خانواده بیشتر از قانون موثر می باشد اخلاق است و زوجین باید با صفا و صمیمیت با هم زندگی کنند و از کمک به یکدیگر و تشریک مساعی در جهت تحکیم روابط عاطفی دریغ نورزند.

مراجعه‌ی سریع برخی از زوج‌ها به نسخه‌ی طلاق که باید آخرین راهکار برون‌رفت از اختلافات زناشویی باشد، باعث ایجاد گرفتاری‌های جدید و ابتلاء به عواقب پیدا و پنهان برای ‌آن‌ها می‌شود.

با لحاظ اینکه انسان برحسب فطرت، جمع طلب است و به طور طبيعي از انزوا و تنهايي گريزان است، لذا بدین ضرورت باید تن به توسعه و تکثیر نسل خود بدهد.
عناوین روزنامه‌های امروز

یادداشت؛ مقاله و گزارش

گزارش تصویری
بامی1

بامی2  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است
  • رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در اماکن عمومی الزامی است